Minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30- metį  Lomių pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės vaikai, antrokai ir ketvirtokai  dalyvavo konkurse ,,Rašau Lietuvos vardą 2020“, kurį organizuoja  ,,Versmės“ leidykla. Konkursas vyksta jau  11- tą kartą.

Šis konkursas yra skirtas būtent Lietuvos vardui paminėti.  Senajame Kvedlinburgo vienuolyno metraštyje aprašant 1009-ųjų kovo 9-osios įvykius buvo pirmą kartą paminėta Lietuva. Šiemet – 2020-aisiais – sukako jau 1011 metų nuo šio pirmojo istorinio mūsų šalies paminėjimo. Labai džiaugiamės, kad šiemet Kovo 9-oji bus jau antrą kartą minima oficialiai, nes 2019 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtu įstatymu ji buvo įrašyta į Atmintinų dienų sąrašą. Taip pat prisiminėme, kas yra kovo 11-oji. Šiemet sukanka 30 metų, kai atkurta Lietuvos Nepriklausomybė.

Savo lape mokinukai labai rūpestingai rašė žodį LIETUVA, o tie , kurie nemokėjo, rašyti  galėjo pirštukais taškuoti Lietuvos kontūrus. Rašydami Lietuvos vardą stengėmės atvaizduoti savo šalies laukus, upes, miestus, miestelius ir mokyklas, savo krašto žmones, kitus įžymius pastatus.

Mūsų darbai bus publikuojami puslapyje   http://www.versme.lt/.

Mokytojos Vijoleta Vasiliauskienė,

Vida Antanavičienė.