Sausio 23 dieną pirmokai ir trečiokai lankėsi Lomių krašto istorijos ir etnografijos muziejuje. Turėjome tikslą savo akimis pamatyti tuos daiktus, apie ką mokėmės, skaitėme vadovėliuose ir aptarėme. Trečiokai norėjo išvysti mūsų krašto liaudies menininkės sukurtus sodus. Didelį susidomėjimą sukėlė įvairūs dirbiniai iš šiaudų, todėl vaikai panoro išmokti verti sodus patys. Pirmokai tyrinėjo tikrus avies kailio kailinius, verpimo ratelį ir kitus namų apyvokos daiktus. Nutarėme vėl ateiti į muziejų ir, išsirinkus patikusį eksponatą, jį nupiešti ir kuo daugiau apie jį sužinoti.

Džiaugiamės, kad savo kaime turime puikų muziejų, čia visada esame maloniai laukiami. Tai kūrybška ugdymosi erdvė, kuri leidžia pajausti praeitį ir dabartį, prisilieti, patvirtinti istorijos tikrumą ir kur skaityti tekstai atgyja, o išgirsti senelių pasakojimai įgauna prasmę.

Mokytoja Lolita Užkurienė