Lapkričio 19 dieną Lomių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai skyrė kultūrinei pažintinei veiklai. Pasirinkome ekskursiją į Klaipėdą. Pirmiausia vykome į Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį „Nuogas karalius“, pastatytą pagal H. K. Anderseno pasaką. Tai edukacinės programos „Ryto teatras“ dalis, skirta vaikams susipažinti su teatru, kiekvieną mėnesį pamatyti vis kitą spektaklį, atskleisti ir ugdyti savo kūrybinį potencialą. Po spektaklio aktoriai mielai bendravo, fotografavosi su vaikais ir kvietė drauge sukurti „naujus karaliaus drabužius“.

Diena buvo saulėta, todėl pasivaikščiojome po Kruizinių laivų terminalo teritoriją. Akimis palydėjome praplaukiantį krovininį laivą, nuostabą kėlė krantinės statiniai, didžiuliai kranai bei skulptūros. Vaikams labai patiko nuotaikinga skulptūrinė kompozicija „Vaikystės svajonė“. Visi stengėsi pamėgdžioti ant didžiulio akmens pasilypėjusį berniūkštį, kuris jūreiviška kepurėle mojuoja praplaukiantiems laivams ir paglostyti jo šunelį. Pakeliui išvydome ir paslaptingąjį „Juodąjį vaiduoklį“, kuris įsikūręs prie pasukamojo tiltelio bei skulptūrą „Keturi vėjai“.

Antra dienos pusė virto saldžia pasaka! Vykome į ROSHEN saldainių įmonę. Mūsų laukė ekskursijos vadovė, kuri supažindino su taisyklėmis ir padėjo specialiais rūbais apsirengti edukacijai. Po to patekome į „kino salę“ ir, po trumpo pasakojimo apie Roshen korporacijos susikūrimą, pažiūrėjome kino siužetą „Šokolado fabrikas“. Ekskursija tęsėsi gamybinėse patalpose, kur savo akimis pamatėme visą Roshen karamelės gamybos procesą.

Po to vaikai patys bandė pasigaminti savo rankų darbo ledinuką, mokėsi gražiai jį įpakuoti ir sugalvoti pavadinimą. O pabaigoje visų laukė siurprizas –saldžios dovanėlės!

Džiaugiamės galimybe naudotis Kultūros paso lėšomis ir dėkojame administracijai už pagalbą ir transportą.

Mokinius lydėjo ir išvyką organizavo mokytojos Vida ir Lolita.

Mokytoja Lolita Užkurienė