Kupina įspūdžių ir gerų emocijų prabėgo Lomių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių vaikų vasaros poilsio stovykla SVAJONĖ – 10!

Stovykla prasidėjo Lietuvos širdyje! Nuvykome į Lietuvos geografinį vidurį. Pasižvalgėme po unikalų Kėdainių senamiestį, kuris įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą kaip urbanistikos paminklas. Lankėmės Evangelikų reformatų bažnyčioje ir kunigaikščių Radvilų mauzoliejuje, susipažinome su šio krašto istorija, čia įsikūrusiais ir gyvenusiais įvairių tautų bei tikėjimų žmonėmis. Pamatėme mums neįprastą statinį – minaretą, kuris puošia buvusios dvaro sodybos parką ir niekuomet nebuvo naudojamas pagal savo paskirtį – kviesti maldai.

Vėliau „Pagranduko virtuvėlėje“ dalyvavome edukacijoje „Mes iškepsim pagranduką…“. Drauge sekėme pasaką, draugiškai minkėme tešlą ir lipdėme pagrandukus. Mokėmės gaminti ir virtinukus, skirtingais būdais juos „užraityti“ bei vaišinomės savo rankomis pagamintais gaminiais.

Antrąją dieną skyrėme Žemaitijos metams paminėti. Lankėmės didingą istoriją ir gilią praeitį menančiame Kražių miestelyje. Apžiūrėjome dvibokštę Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią. Viduje vis dar tebestovi suolas, menantis kraupias Kražių skerdynes. Sakoma, kad prie jo kazokai buvo pririšę savo arklius. Taip pat išvydome vienus didžiausių Žemaitijoje vargonus.

Užkopėme akmeniniais laiptais į Vytauto kalną, kuris dunkso tarp Kražantės, Dausyno ežero ir Medžiokalnio, bei apžvelgėme Kražių panoramą. Nuo kalno visu gražumu atsiveria Kražių kolegijos, kadaise buvusios svarbiausiu Žemaitijos švietimo ir religinio gyvenimo centru, vaizdas. Dabar čia įsikūręs Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras. Jame mes sudalyvavome tikroje Žemaitiškoje vakaruškoje! Klausėmės žemaitiškos šnektos, pasakojimų, pasakų, žaidėme žaidimus, mokėmės ratelių, dainų, grojome liaudies instrumentais, ragavome žemaitiško kastinio su bulvėmis bei žemaitiškos giros…

Kelionę po Žemaitiją tęsėme Tytuvėnuose. Lankėmės Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir bernardinų vienuolyne. Vaikams labai patiko edukacinis užsiėmimas „Šv. Pranciškaus paukšteliai“. Kiekvienas išmoko pasigaminti paukštelį iš javų ir įvairių žolynų. Ekskursijos pabaigoje pasivaišinome ir jėgas atgavome prie Bridvaišio ežero.

Paskutiniąją stovyklos dieną pramogavome! Diena prasidėjo saldžiai. Kretingos dvaro saldaininėje susipažinome su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatėme visą šio skanėsto gimimo procesą, patys savo rankomis gaminomės karamelinius saldainius ir stengėmės juos gražiai įpakuoti.

Po to vykome į Vinetu kaimą. Net tris valandas dalyvavome aktyvioje ir judrioje edukacinėje programoje „Jaunųjų vilkų kelias“. Susipažinome su indėnų vadu Vinetu, išsirinkome sau indėniškus vardus bei buvome atitinkamai išpaišyti. Apeiginėje indėnų palapinėje tipi sužinojome, kaip indėnai tampa medžiotojais, susipažinome su indėnų medžioklės ypatumais, išmokome indėnų šokių ir žaidimų. Šaudėme iš lanko, mėtėme ietis, įveikėme kliūčių ruožus.

Būdami netoli jūros, negalėjome jos neaplankyti! Pasigrožėjome Olando kepurės skardžio panorama, panardinome kojas į Baltijos jūrą ir nuovargio kaip nebūta!

Su skambia stovyklos daina, svajonėmis ir šypsenomis grįžome namo ir su nekantrumu laukiame kitų kelionių!

Dėkojame visiems, kurie padedate mums svajoti ir augti!

Lomių pagrindinės mokyklos

vasaros poilsio stovyklos vadovė,