Gegužės 21d. priešmokyklinės grupės mokinukai išsiruošė į pažintinę kelionę maršrutu Girdiškė - Bijotai.

Pirmiausia nuvykome į Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią. Visus pakerėjo šoniniai bažnyčios altoriai, padaryti iš natūralaus dydžio nužievintų ąžuolų kamienų ir susipynusių šakų, tarp kurių įstatytos šventųjų statulėlės ir paveikslai. Tai priminimas, jog žemaičiai nuo seno garbino medžius. Ir šiandien šią bažnyčią žmonės vadina miškų šventove.

Bijotuose aplankėme Dionizo Poškos Baublius - pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje. Baubliai – senovės lietuvių kultūros paminklas, neturintis analogo, gyvai menantis rašytoją D. Pošką ir Lietuvos praeitį. Vaikai sužinojo, kad žmonės ąžuolą Baubliu vadino todėl, kad vėjas jo giliose drevėse baubte baubdavo. Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi. Čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus.

Užsukome ir į Bijotų dvaro sodybos parką, kurį apie 1825 m. įkūrė Dionizo Poškos brolis Norbertas Paškevičius. Vaikščiodami gėrėjomės nuostabiomis medžio skulptūromis.

Grįždami namo dalinomės įspūdžiais, jautėmės daug sužinoję.

Mokytoja Raimonda Tverijonienė