Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau penktus  metus iš eilės, kvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas dalyvauti švietėjiškoje akcijoje-  sukurti „Švarių rankų šokį 16“, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo

Prie šios iniciatyvos, akcijos  prisijungė ir Lomių pagrindinės mokyklos pirmos ir trečios klasių mokiniai. Pirmokai ir trečiokai  kūrė originalų  švarių rankų šokį, pagal pateiktus konkurso nuostatus,  jį nufilmavo  ir patalpino  į interneto svetainę youtube.com .  Vaikai, dalyvaudami šiame konkurse,  ugdėsi teisingus rankų higienos įpročius , susipažino su kosėjimo etiketu ir į šį procesą pažvelgė gan nuotaikingai.

Konkurse dalyvavo 195 ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos, iš Tauragės rajono- 3 ugdymo įstaigos. Gruodžio pabaigoje sulaukėme padėkos raštų iš ULAC.

Dėkojame fizinio lavinimo mokytojai  Vida Šetkuvienei už suteiktą aprangą ir  supratome ,kad nuolat kartojami ir linksmai  atliekami  šie higienos judesiai didina tikimybę, jog jie  greičiau įsisavina  ir  greitai neužsimiršta..

Visų konkurso dalyvių vaizdo įrašus galima rasti - http://www.ulac.lt/lt/kvieciame-pasidziaugti-pirmaisiais-iniciatyvos-sva

Mokytoja Vida Antanavičienė