Mūsų mokyklos pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvauja ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ . Kelionė prasidėjo nuo mažų sėklyčių, kurias vaikai pasėjo pavasarį padedant mokytojoms. Daigelio iš sėklos pasirodymo laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei. Per Šeimos šventę (gegužės 15 d.) išpuoselėti moliūgų daigai iškeliavo į šeimų rankas.

Vaikai kartu su tėveliais, seneliais per vasarą juos augino soduose, daržuose ar balkonuose. Patirtis, įgyta laistant, ravint, tręšiant moliūgus moko nuoseklumo, ištvermingumo ir, svarbiausia, stiprina šeimos ryšius. Rudenį rūpestingai išauginti moliūgų vaisiai sugrįžo į mokyklos kiemą. Čia iš jų per pasaulinę Šypsenos dieną, suformavome moliūgų „traukinį“, prie kurio vaikai fotografavosi ir dalijosi vasaros įspūdžiais. Direktoriaus pavaduotoja išmatavo mūsų traukinį.  Jo ilgis siekia 8 m 15 cm. Jis  turi 31 vagoną! O pačio didžiausio moliūgo aukštis siekia – 50 cm, skersmuo – 1 m 80 cm. O svoris – 43,3 kg! Vėliau per sveikuoliškų moliūgų patiekalų dieną iš moliūgų gaminsime įvairius skanėstus. Iš nesuvalgytų moliūgų gaminsime žibintus, kuriuose lapkričio 11-ąją  per šv. Martyno vardo dieną (dar vadinamą Žibintų arba Šviesos diena) ant savo mokyklos palangių uždegsime žvakutes – šviesos, vilties ir gėrio simbolius.

 

 

 

 

       Siekdami skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo įmonių UAB „Malsena Plius“, organizavo akciją paminėti pasaulinę „Košės dieną“, kuri oficialiai skelbiama – spalio 10 d. Mūsų mokyklos pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokinukai taip pat dalyvavo šioje akcijoje. Mokiniai su mokytojomis aptarė kas yra maistinga, skanu ir naudinga valgyti. O košė buvo labai gardi!

 

 

Rugsėjo 30 dieną Lomių bibliotekoje svečiavosi garbus svečias, daugelio vaikų knygų autorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys klaipėdiškis Sigitas Poškus. Bibliotekininkė Gintarė Pavalkytė pakvietė mažuosius skaitytojus į susitikimą.

Priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis atidžiai klausėsi svečio skaitomų eilėraščių, jo pašmaikštavimų. Drauge su autoriumi skaitė jo kūrybą, kurioje daug pakartojimų, šmaikščių pajuokavimų, paslėptų mįslių. Poetas linksmai atsakinėjo į vaikų ir suaugusiųjų klausimus, juokavo. Susitikimo valanda nepastebimai prabėgo. Kai kurie jaunieji skaitytojai į susitikimą atėjo su savo turimomis S. Poškaus knygomis. Poetas mielai knygelėse paliko savo autografus.

Bibliotekoje surengta ir S. Poškos knygelių parodėlė. Vaikai dar labiau susidomėjo rašytojo kūryba ir ne vienas panoro perskaityti daugiau knygų.

 

Mokytojos Irmina, Vida, Lolita

 

 

Šiemet Mokytojų dieną paminėjome tradiciškai. Kaip ir kiekvienais metais, mokytojus pavadavo 10 klasės mokiniai. Jiems padėjo 9 ir 8 klasės mokiniai. Po pamokų pradinių klasių mokiniai su mokinių tarybos atstovais pasveikino visus mokytojus linkėdami kantrybės, ištvermės nelengvame mokytojo kelyje.

Lietuvos žydų genocido aukų dienai atminti dalyvavome akcijoje ,,Atminties kelias''. Lankėmės prie paminklų Gryblaukio kaime, uždegėme žvakutes.