Pirmokė Onutė Valinčiūtė dalyvavo „Olympis 2017 - Rudens sesija“ konkurse.

Onutė dalyvavo lietuvių kalbos, matematikos ir pasaulio pažinimo konkursuose ir jai puikiai sekėsi! Pelnė lietuvių k. ir pasaulio pažinimo konkursų I laipsnio diplomus ir matematikos -  II laipsnio diplomą. Taip pat gavo dovanų tušinuką bei raidžių žaidimą.

Konkurso „Olympis“ pagrindinis tikslas – yra sudominti mokinius mokomaisiais dalykais ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Dalyvaudami konkursuose, mokiniai gali patikrinti savo žinias, pakartoti mokomųjų dalykų medžiagą. Kadangi konkursai vyksta internetu, jie laviną mokinių darbo kompiuteriu įgūdžius. Daugiau informacijos galite rasti www.olympis.lt

                                                                                                                                                                                      Mokytoja Lolita

 

 

        Vasario 2 dieną Lomių mokyklos pradinių klasių mokiniai lankėsi konditerijos korporacijos Roshen fabrike Klaipėdoje.

       Ekskursija prasidėjo nuo susitikimo su vadove Reda. Prieš patenkant į gamybines patalpas turėjome apsirengti darbo drabužiais- baltais konditerio chalatais, paslėpti plaukus po kepure, apsiauti vienkartinius batukus- antbačius  ir nusiplauti rankas. Pirmiausia patekome į ,,Roshenhudą“-  kino salę, kur žiūrėjome kino siužetą ,,Šokolado fabrikas“. Čia mes sužinojome fabriko, kuris gamina konditerinius gaminius jau daugiau kaip 100 metų , istoriją,  apie šiandieninę gaminamą  konditerinių gaminių produkciją,  taip pat apie konditerio profesiją. Vadovė Reda papasakojo viską apie šokoladą –kaip jis atsirado, kaip vystėsi šokolado vartojimo kultūra, kokios yra šokolado rūšys, koks šokoladas yra sveikiausias, apie kakavmedį, iš kurio gaminamas šokoladas ir dar daug įdomių dalykų. Po to keliavome į gamybines patalpas, kur savo akimis pamatėme visą Roshen karamelės gamybos procesą - didžiulius cukraus maišus, statines gliukozės,  katilus, kuriuose verda karamelė ir ilgas karštos  karamelės  gyvates, kurios keliauja į pjaustymo ir vyniojimo cechus. Saldainių vyniojimo ceche pamatėme mašinas. Jos per vieną sekudę  geba aprengti  dvidešimt penkis saldainius. Po ekskursijos gamybinėse patalpose laukė karamelės gamybos pamoka. Čia vaikai pasigamino savo rankų darbo ledinuką – eglutę. Mokiniai karamelę  minkė, lygino, suko kaip gyvatėlę  tol,  kol suformavo ledinuką – eglutę. Ekskursijos pabaigoje vaikai buvo apdovanoti saldžia dovanėle -kompanijos Roshen saldainių maišeliu.

       Daug sužinoję ir patyrę laimingai grįžome namo. Buvo labai smagu. 

                                                                                                                                                                Mokytoja Vida

Sausio 26 d. Tauragės r. Gaurės  pagrindinėje mokykloje vyko mokinių komandų varžytuvės ,,Dovana Lietuvai“, skirtos atkurtos Lietuvos 100-mečiui.
Dalyvavo 5  mokinių komandos iš Tauragės rajono mokyklų. Atlikome įvairias rungtis: pristatėme savo mokyklą ir komandą, rungėmės ,,Taip" ir ,,Ne", ,,Atspėk dainą" ir kitose rungtyse. Po varžytuvių vyko diskoteka. Buvo įdomu ir linksma.

Mūsų komanda pelnė pilietiškiausios komandos nominaciją. Šį prizą įsteigė vertinimo komisija ir mums jį įteikė Tauragės rajono savivaldybės tarybos narė Rita Grigalienė. 

Nuoširdų ačiū tariame istorijos mokytojai Hertai Šporienei, kuri mus paruošė varžytuvėms ir skyrė mums savo laisvalaikį. 

                                                                                                           Komandos nariai: Aistė, Vladas, Kęstutis, Justas, Samanta ir Simona.

 

          Lomių priešmokyklinio ugdymo grupės mokinukai dalyvauja Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kūrybinių darbų parodoje "Rašau žodį LIETUVA", skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti.

          Dalyvaujant šioje parodoje puoselėjamas vaikų tautiškumas, įgyvendinamos kūrybinės idėjos, lavinami vaikų skaitymo ir rašymo pradmenys. Mokinių darbai bus eksponuojami interneto svetainėje http://rasaulietuva.blogspot.lt/p/taurage.html neribotą laiką.

                                                                                                     Priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja R. Tverijonienė  

 

 

             Sausio 18 d. Lomių priešmokyklinukai su mokytoja Raimonda lankėsi Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje vaikų bibliotekoje. Bibliotekininkės vaikams parodė spektakliuką "Batuoto katino istorijos".

          Vaikai susidomėję vartė knygelę, parašytą Brailio raštu. Bibiotekininkė papasakojo vaikams apie prancūzą Luisą Brailį, kuris, būdamas trejų metukų, apako. Suaugęs jis išrado skaitymo būdą, kurio pagrindą sudaro iškilių taškelių modelis. Vaikai sužinojo, kad kiekvienas taškelių rinkinys atitinka abėcėlės raidę ir pirštų galais liesdamas šių iškilumų rinkinius, aklasis gali skaityti.

          Po linksmo ir informatyvaus apsilankymo bibliotekoje vaikai nuskubėjo į radijo stotį "Tauragės Radijas". Ten susitiko su laidų vedėju Algirdu Šauliu, kuris jiems papasakojo apie darbą radijuje. Mokinukai turėjo galimybę pamatyti, kaip vedama laida tiesioginiame eteryje. Visi nedrąsiai išbandė save įrašų studijoje įrašydami savo pasisakymus.

          Aplankę biblioteką ir Tauragės Radiją visi nuskubėjo į Tauragės kultūros rūmus, kur stebėjo režisierės Ingos Norkutės – Živinienės spektaklį „Melagių pilis“.

          Po įdomios išvykos vaikai grįžo kupini emocijų ir įspūdžių.

                                                                                                           Priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Raimonda Tverijonienė