Gegužės 29 dieną pirmokai su trečiokais naktį praleido mokykloje. Jau tapo tradicija taip pažymėti mokslo metų pabaigą. Trečiokams tai jau trečias kartas, o pirmokėliams – nauja, netikėta ir įdomu! Kol sulaukėme nakties, nuveikėme daug įdomių dalykėlių. Šventėme Tomo gimtadienį, piešėme su kreidelėmis, išmokome naujų žaidimų, dalinomės prisiminimais, pasakojomės linksmas istorijas, darėme „fejerverkus“, smaguriavome ledus ir kt. Svajonėms išsipildyti naktį drauge su mamytėmis Sandra ir Toma paleidome dangaus žibintus. Su pasakomis ir nukeliavome į sapnų pasaulį.

Ryte žvalūs pakartojome labiausiai patikusias veiklas, nuėjome prie Lomių tvenkinio, žiūrėjome animacinį filmuką, spalvinome ir vaišinomės. Visiems buvo įteiktos Nakties pažymos, patvirtinančios sėkmingą bendradarbiavimą, draugystę bei atsakingumą vieniems už kitus.

Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams už pasitikėjimą ir pagalbą pildant mūsų mažas svajones!

                                                                                                                                                            Mokytoja Lolita Užkurienė

 

Gegužės 25 d. Lomių kultūros namuose skambėjo paskutinis skambutis Lomių pagrindinės mokyklos dešimtokams. Taip pat buvo pasveikinti ketvirtokai, įveikę pradinio ugdymo programą.

Akimirkos iš renginio.

Gegužės 25 d. 10 val. Lomių kultūros namuose vyks Paskutinio  skambučio šventė.

Kviečiame atvykti.

 

                    Gegužės 23 d. pirmokai ir trečiokai vykome į Kelmės krašto muziejų. Čia mūsų laukė įdomios edukacijos: Piemenėlių buitis ir žaidimai bei Kelmės dvaro baudžiavinis kalėjimas.

Pirmiausia autentiškoje svirno aplinkoje klausėmės pasakojimo apie piemenėlių gyvenimą, susipažinome su įkurta etnografine ekspozicija. Po to visi pievelėje prie svirno žaidėme piemenėlių žaidimus: vaikščiojome kojūkais, bandėme rankos taiklumą, mėginome užrištomis akimis numušti skrybėlę. Paragavome ir tradicinio žemaičių valgio – bulvių su sėmenimis.

Vėliau užsiėmimai vyko dvaro vartų rūsyje, buvusiame kalėjime. Susipažinome su baudžiavos laikotarpiu, teismais. Vaikai buvo pakviesti suvaidinti, kaip vykdavo teismas. Norintys galėjo išbandyti bausmių vykdymo įrenginį, plakimo lovį arba pavaikščioti su rekrūtų kaladėmis.

Pakeliui namo sustojome prie Kriaučiaus akmens. Tai trečias pagal dydį Lietuvoje įspūdingas riedulys, sveriantis apie 600 tonų! Pasimatavę su galiūnu, traukdami per metus išmoktas daineles, linksmi grįžome namo!

Dėkojame Eigintės ir Onutės mamoms, lydėjusioms mus kelionėje.

                                                                                                                          Mokytoja Lolita Užkurienė

 

 

                      Gegužės 21d. priešmokyklinės grupės mokinukai išsiruošė į pažintinę kelionę maršrutu Girdiškė - Bijotai.

                      Pirmiausia nuvykome į Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią. Visus pakerėjo šoniniai bažnyčios altoriai, padaryti iš natūralaus dydžio nužievintų ąžuolų kamienų ir susipynusių šakų, tarp kurių įstatytos šventųjų statulėlės ir paveikslai. Tai priminimas, jog žemaičiai nuo seno garbino medžius. Ir šiandien šią bažnyčią žmonės vadina miškų šventove.

                      Bijotuose aplankėme Dionizo Poškos Baublius - pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje. Baubliai – senovės lietuvių kultūros paminklas, neturintis analogo, gyvai menantis rašytoją D. Pošką ir Lietuvos praeitį. Vaikai sužinojo, kad žmonės ąžuolą Baubliu vadino todėl, kad vėjas jo giliose drevėse baubte baubdavo. Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi. Čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus.

                      Užsukome ir į Bijotų dvaro sodybos parką, kurį apie 1825 m. įkūrė Dionizo Poškos brolis Norbertas Paškevičius. Vaikščiodami gėrėjomės nuostabiomis medžio skulptūromis.

                      Grįždami namo dalinomės įspūdžiais, jautėmės daug sužinoję.

                                                                                                                                  Mokytoja Raimonda Tverijonienė