Šią savaitę visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Visoje Lietuvoje bibliotekininkai kviečia savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus į susitikimus bei įvairius renginius ir mums visiems primena, kad „Kartu mes kuriame ateitį“.

Šiandien, balandžio 25-ąją, Lomių pagrindinės mokyklos pirmokai ir trečiokai lankėsi savo kaimo bibliotekoje. Bibliotekininkė Gintarė Pavalkytė - Vasiliauskienė pakvietė padiskutuoti, kas yra laimė? Supažindino su rašytojos Evelinos Daciūtės ir dailininkės Aušros Kiudulaitės knyga „Laimė yra lapė“. Ši knyga išrinkta gražiausia 2016 m. knyga vaikams ir jaunimui bei 2017 metų geriausia knyga vaikams. Tai nuostabi istorija apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą, apie praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą, apie tai, kas svarbu kiekvienam – dideliam ir mažam. Apie laimę.

Vaikai klausėsi skaitomos pasakos, ekrane stebėjo iliustracijas ir patys piešė tai, ką įsivaizdavo. Vėliau diskutavo, kas jiems yra laimė. Atsakymai skambėjo nuoširdžiai: ŠEIMA, MAMYTĖ, TĖVAI, KAČIUKAI, ŠUNIUKAI, LIETUVA, ŽEMĖ.. LEDAI IR VISI MES, ČIA SUSIRINKĘ!

Tokią ypatingą savaitę pirmokams buvo įteikti skaitytojų pažymėjimai. Jie tapo pilnateisiais bibliotekos lankytojais ir skaitytojais! Vaikai apdovanoti ir saldžiomis dovanėlėmis.

Tad atraskime laimę mažuose, paprastuose dalykuose ir kurkime savo gražią ateitį kartu!

 

                                                                                                                                                       Mokytoja Lolita Užkurienė

 

Pirmoji diena baseine. Šiandien startavo Lomių kaimo bendruomenės projekto „Mokausi plaukti” antroji mokinių grupė. Vaikai labai laukia plaukimo pamokų, trenerio Valdo ir smagiai leidžiamo laiko drauge! Mokytoja Lolita.

 

Vakar antrokai ir ketvirtokai dalyvavo ketvirtoje-paskutinėje šiais mokslo metais pamokoje. Kitos plaukimo pamokos vyks sekančiais mokslo metais. 

Mūsų mokyklos bendruomenė įsijungė į akciją ,,Darom-2018" Pasiskirstę teritorijas, kurias reikėjo sutvarkyti, kibome į darbus. Devintokai su savo auklėtoja L. Verpečinskiene ir kūno kultūros mokytoja V. Šetkuviene tvarkė mokyklos stadioną. Dešimtokai su direktoriumi S. Kasperavičiumi švarino aikštelę prie Lomių bažnyčios. 7, 8 kl. mokiniai su auklėtoja H. Šporiene ir mokytojomis - V. Kirsniene ir V. Valuntiene grėbė pernykščius lapus prie senųjų kultūros namų. 5, 6 kl. mokiniai su fizikos mokytoju M. Macijausku švarino pakelę nuo Lomių kaimo iki Devynakių kaimo. Mokyklos darbuotojai - B. Juknienė, R. Pudževelienė, E. Jokubauskas ir P. Balčytis tvarkė teritoriją apie mokyklos sporto salę. O mažieji mokyklos mokinukai  su savo mokytojomis -  L. Užkuriene, R. Tverijoniene ir V. Antanavičiene rinkdami šiukšles pasklido po Lomių kaimo gatveles. 2 ir 4 kl. mokiniai dėkoja Monikos mamai už vaišes po darbų. Nuo šiol mūsų kaimas tapo švaresnis ir gražesnis. 

Dėkojame visiems talkininkams.

Balandžio 17 d. Šilalės baseine vyko trečioji plaukimo pamoka.