Birželio 5 dieną startavo aštuntoji Lomių vaikų vasaros poilsio stovykla ,,SVAJONĖ"!!!

 

IKI KITOS VASAROS,

 

MIELA

 

,,SVAJONE"!

 

KIEK DAUG PASAULIO PAMAČIAU,

KIEK DAUG KELIŲ NUKELIAVAU...

 

Dėkojame vadovėms - Lolitai, Editai ir Neringai už įdomias ekskursijas ir rūpestį, dėkojame autobuso vairuotojui Egidijui už kantrybę, dėkojame tėveliams, kad jie augina tokius nuostabius vaikus!

 

Svajonių pildymosi metas

                  Lomių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai net dvi savaites stovyklavo dieninėje stovykloje „Svajonė-8“. Svajones gaudėme intensyviai keliaudami po Lietuvą, atrasdami neįtikėtinų vietų, dainuodami ir draugaudami!

                  Daug dėmesio skyrėme piliakalniams - seniausiems mūsų šalies istorijos ir gamtos liudytojams. Įkopėme į Sudargo, Karšuvos, Kudinų, Bilionių ir Indijos piliakalnius. Pasižvalgėme nuo Šiaulės ir Aukštagirės apžvalgos bokštų. Užkopėme ir į aukščiausiąją Žemaitijos kalvą – Medvėgalį. Piliakalnius bandėme pilti interaktyvioje smėlio dėžėje, kuri akimirksniu tapo vaikų favorite! Tauragės krašto muziejuje ir jo skyriuose išbandėme ir interaktyvius akinius, pabuvojome NKVD būstinėje, iš arčiau pamatėme partizanų bunkerį, pabandėme tapti archeologais. Paminėjome skaudžią tremties istoriją dalyvaudami pilietinėje iniciatyvoje „Palikti namai“.

                     Vieną dieną skyrėme pažinčiai su Kaunu. Pradėjome nuo seniausiojo miesto istorinio objekto - Kauno pilies. Išgirdome įdomių istorijų, žaidėme senuosius lietuvių žaidimus. Lankėmės Istorinėje Prezidentūroje, esančioje Kauno senamiestyje. Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje vaikai prisiminė pagrindinius Lietuvos valstybės simbolius, jų atsiradimo istoriją ir reikšmę. Pakartojo, kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui. Vaikus labai įtraukė įdomios praktinės užduotys – sudėlioti tautiškos giesmės dėlionę, žaisti edukacinius žaidimus. Tikimės, kad mūsų vaikai užaugs dori ir atsakingi Lietuvos piliečiai. Kelionės pabaigai funikulieriumi linksmai pasikėlėme į Žaliakalnio apžvalgos aikštelę ir iš ten gėrėjomės Nemuno vingiu ir nuostabia Kauno panorama!

                   Lankėmės Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose, kur augo Nepriklausomybės akto signataras, tautinio atgimimo veikėjas. Piešiniais bandėme perteikti tai, ką pamatėme, pajutome, sužinojome.

                 Kultūringo elgesio ir dvaro manierų mokėmės Gelgaudiškio bei Paežerio dvaruose. Šilutės Hugo Šojaus dvare ne tik susipažinome su knygos ir spaudos istorija, bet ir patys gaminome popierių, rašėme ant vaškinių, molinių, grifelinių lentelių, spausdinome rankine spausdinimo mašina.

                   Panemunių regioniniame parke mokėmės skaityti gamtos knygą, žerglėmis matavome medžių skersmenį, susipažinome su daugybe augalų rūšių bei gyvenimu prie Nemuno. Tytuvėnų regioniniame parke pasivaikščiojome Akmenų rūžos pažintiniu taku, pamatėme įspūdingus riedulius, ledynui traukiantis susiformavusį akmenų ir molio bei smėlio pylimą. Taip pat apžiūrėjome Miško muziejų su gausybe miško gyventojų, susipažinome su nakties klajūnų-šikšnosparnių gyvenimu.

                  Visą stovyklos laiką netilo dainos, juokas. Su gražiausiais įspūdžiais išsiskirstėme gaudyti naujų svajonių ir laukti jų išsipildymo meto!

Mokytoja Lolita

 

9 DIENA

 

 

8 DIENA

 

7 DIENA

 

6 DIENA!

 

SVAJONĖSE yra jėga!

SVAJONĖS į padanges kelia!

SVAJONĖS skrenda su daina,

SĖKMĖ TELYDI MŪSŲ KELIĄ!

 

5 DIENA

STOVYKLA ĮGAUNA PAGREITĮ!

 

 

 4 DIENA


 

3 DIENA

 

 

2 DIENA

 

 

 

1 DIENA

 

 

 

 

 

 

Mes paliekam Tave, Mokykla,
Mes išeinam į didelį kelią.
Paskutinė praeis pamoka,
Nuskambės paskutinis varpelis.

Apipintas alyvų žiedais
Suvirpės pirmokėlio rankelėj,
Tas skambutis mus kvietęs kadais
Į mokyklą iš glėbio Tėvelių.

Spaudžia gomurį, daužos širdis —
Patikėti negalim…
Nejaugi Mes tokie dideli ir tvirti?
Tarsi miškas — mes medžiai suaugę.

Gegužės 30 d. Lomių kultūros namuose vyko Paskutinio skambučio šventė. Paskutinis skambutis skambėjo dešimtokams, kurie paliks mūsų mokyklą ir ketvirtokams, kurie atsisveikino su savo pradinių klasių mokytoja Lolita. Akimirkos iš šios šventės.

 

 

Iškilminga mokyklos bendruomenės eisena į kultūros namus

 Šventėje skambėjo dainos apie vaikystę

Šventės vedančiosios - Simona, Aistė ir Samanta sveikina dešimtokus

Klasės auklėtoja Irina Kasperavičienė dėkoja savo auklėtiniams už nuoširdumą, paprastumą ir linki jiems gero skrydžio

Visiems mokytojams dešimtokai įteikė nominacijas

Pirmokų sveikinimas

Pirmokai pravedė technologijų pamoką - mokė iš popieriaus lankstyti lėktuvėlius

Devintokų linksmas pasveikinimas

Dešimtos klasės mokinių tėvų vardu mokyklos mokytojams dėkoja Virginija Kirsnienė

Ketvirtokų mokytoja Lolita Užkurienė atsisveikina su savo auklėtiniais ir įteikia dovanėles

Ketvirtos klasės mokytojai dėkoja Elenos mama Sandra Triukaitė -  Valinčienė

 

Priešmokyklinio ugdymo grupės ir pirmų – ketvirtų klasių mokiniai vėl dalyvauja projekte ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą”.

Gegužės pradžioje, jau antrą kartą kai kurie mokiniai  pasėjo moliūgus. Taigi, turime patirties ir žinome, kad sodinti reikia į purią žemę- durpę.Pasėję moliūgų sėklas laistėme jas ir  skaičiavome dienas Supratome, kad moliūgui išdygti reikia septynių dienų – savaitės.  Iš trylikos pasėtų sėklų neišdygo keturios. Sėklos supuvo, nes per gausiai liejome. Teko sėti iš naujo ir vėl laukti naujų daigelių. Paskutinę mokslo metų dieną savo moliūgus mokinukai išsinešė namo- sodinti ir prižiūrėti savo darže, stebėti daigo augimą, žydėjimą, pačio moliūgo – vaisiaus – augimą, kad rudenį galėtume keliauti oranžiniu traukiniu….

Pirmokų ir trečiokų moliūgų daigeliai

Priešmokyklinukų moliūgų daigeliai

 

     Pirmokai ir trečiokai vyko į B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių, kur žiūrėjo  lėlių teatro ,,Batuotas Katinas” spektaklį ,,Kadaise miške…” Bibliotekos darbuotojos pasakas inscenizuoja ir vaidina pačios. Vos atėjus į biblioteką mus pasitiko pagrindinė teatro lėlė Batuotas Katinas, kuris pasitelkęs į pagalbą kitas lėlės- miško gyvūnėlius- parodė spektaklį apie gudruolę lapę. Pamokė, kaip nereikėtų elgtis su draugais. Po spektaklio pasivaikščiojome miesto aikštėje ir pasisėmę gerų įspūdžių grįžome namo.

 

 

Gegužės 22 d. Lomių kaimo priešmokyklinės grupės mokiniai su savo mokytoja vyko į pažintinę kelionę.

Vaikai aplankė Tauragės krašto muziejų ir B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Pasisėmę istorinių ir literatūrinių žinių patraukė pasigrožėt upe Jūra ir išbandyt savo jėgas treniruoklių aikštėje.

 Į mokyklą mažieji  grįžo su pakilia nuotaika ir gerais įspūdžiais.

Priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja R. Tverijonienė