Pasaulio pažinimo pamoka antroje, ketvirtoje klasėje vyko kiek neįprastai. Kelionės įspūdžiais iš Vietnamo dalijosi Elenutės mama Sandra Triukaitė-Valinčienė. Pažintį su pietryčių Azijos šalimi pradėjome pasitelkę skonio ir uoslės receptorius. Ragavome rankų darbo saldainius, kurie buvo supakuoti  į burnoje tirpstančius ryžių popierėlius, uodėme įvairius smilkalų, prieskonių kvapus. Daug įdomaus sužinojome apie šią spalvingą šalį. Drauge paskaičiavome, kad net ~30 kartų skiriasi mūsų šalies ir Vietnamo gyventojų skaičius, kuris siekia net 90 mln! Žemėlapyje tyrinėjome  šalies geografinę padėtį, šalia esančias šalis, jūras bei vandenynus. Nuotraukose stebėjome mums neįprastą gyvūniją bei augaliją, žmonių kasdienybę ir vaikų gyvenimą.

Greitai prabėgo laikas ir mes visai nenorėjome grįžti iš nuostabios neakivaizdinės kelionės po Vietnamą!

 

Mokytoja Lolita

 

 

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Lomių mokyklos bendruomenė įsijungė į prevencinę akciją,, Savaitė be patyčių“. Savaitę pradėjome kiek anksčiau. Kovo 17 dieną į mokyklą atvyko Tauragės policijos komisariato specialistė J. Sadauskytė, kuri papasakojo vaikams apie patyčių daromą žalą, ragino būti draugiškais ir nelikti abejingais patyčių apraiškoms. Pirmadienio rytą atėję mokiniai buvo supažindinti su tos dienos rytmečio akcija,, Paduok draugui ranką“. Iš gautų atsiliepimų galima pasidžiaugt, kad vaikams patiko ši akcija. Dailės pamokų metu buvo gaminamos emblemos su draugystės simboliu. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai atliko užduotį- surasti, sugalvoti kuo daugiau patarlių, susijusių su draugyste. Savaitės kulminacija- emblemų dovanojimas- pradinukai dovanojo savo kurtas emblemas vyresniems draugams V- X klasių mokiniams, o šie – mažiausiems bendruomenės nariams.

   

                            

 

 

 

Kovo 16 dieną keturi mūsų mokyklos mokiniai matematinius gebėjimus išbandė tarptautiniame konkurse KENGŪRA.

Lietuvą Kengūra pasiekė 1995 metais. Taigi šis konkursas vyksta jau 22 metus.

Džiaugiamės, kad mūsų tarpe yra besidominčių matematika.

                                                                                                                                                                                 Mokytoja Lolita

 

 

 

                      Kovo 21 dieną pirmos ir trečios klasės mokiniai viešėjo  Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje, kur apžiūrėjo rajono mokyklų mokinių sukurtų knygų parodą ,,Knyga- tai paslaptis“. Šioje parodoje dalyvauja ir mūsų mokinės. Tai trečiokė Monika Čiapaitė ir pirmokė Dominyka Juknaitė. Jos sukūrė ir parašė savo knygas: ,,Tarp pasakų pasaulio” ir ,,Dominykos istorija“. Vaikai  džiaugėsi kūrybiškai sukurtomis knygomis. Matėme knygas panašias į kiaušinio formą, moliniais, mediniais puslapiais, gražias knygų iliustracijas, knygas, skirtas akliems žmonėms- parašytas taškeliais, Brailio raštu.

                      Po to aplankėme Tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspoziciją. Ten išgirdome muziejaus darbuotojos pasakojimą apie žmonių tremtį, sužinojome ir patyrėme apie  tardymus, nes buvome pasodinti prieš tardytoją ir turėjome atsakinėti į griežto tardytojo klausimus, buvome uždaryti į kamerą, pamatėme 60 metų senumo vestuvinę nuotakos suknelę tremtyje ir daug nuotraukų, kurios byloja apie to meto žmonių gyvenimus tremtyje.

                      Iš muziejaus pėsčiomis patraukėme į vaikų literatūros skyriaus biblioteką, esančią pilyje. Mus pasitiko bibliotekos darbuotojos , kurios papasakojo apie bibliotekos darbą, paaiškino, kodėl reikia skaityti knygas, apžiūrėjome MKC mokinės Ugnės Beišytės autorinę keramikos darbų parodą, kitų mokinių piešinius, aptarėme jų technikas. O labiausiai patiko bibliotekos darbuotojos pasakojimas apie knyga. Mes laikėme savo rankose 120 metų senumo knygą, kurios nemokėjome perskaityti, sužinojome, kad ji parašyta lietuviškai, bet gotišku šriftu, taip pat skaitėme  ,, Eglė žalčių karalienė“, parašytą Brailio raštu- eilutes reikėjo liesti pirštuku, kad pajustume raides. Ir skaitėme 3D knygas, kurios patiko labiausiai. Atsisveikindami su bibliotekos darbuotojomis pažadėjome atvažiuoti į jų naują lėlių teatro spektaklį.

                      Išvyka į Tauragės miestą esame patenkinti, nes daug ko sužinojome.

Pradinių klasių mokytoja

 

Vida Antanavičienė

 

 

 

 

 

Kovo 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai Monika Čiapaitė ir Nojus Laucius dalyvavo 3-4 klasių mokinių matematikos olimpiadoje.

Rajoninę olimpiadą organizavo Tauragės Šaltinio progimnazija. Renginys prasidėjo nuotaikingu vaizdeliu iš matematikos pasaulio. Direktorė Jūratė Lazdauskienė pasveikino geriausius rajono matematikus ir visiems palinkėjo sėkmės.

Džiaugiamės mūsų gabiais mokiniais bei dėkojame mamytėms Linai Lauciuvienei ir Kristinai Čiapienei už rūpestį, bendradarbiavimą ir saugų nuvežimą.

 

Pradinių klasių mokytojos Lolita ir Vida