Šiandien įvyko pirmoji plaukimo pamoka. Įspūdžių labai daugsmile

Pradinių klasių mokiniai – projekto dalyviai – su mokytojomis bei kaimo bendruomenės narėmis paskelbė startą sveikatos projektui „Mokausi plaukti ir būti saugus vandenyje“.

Įžanginį žodį tarė kaimo bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė. Ji pasveikino mokinukus ir palinkėjo saugumo, atidumo, drausmės vandenyje. Tauragės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gydytoja Ieva Paulauskienė supažindino vaikus su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis. Mokiniai žiūrėjo projekto temą atitinkantį filmuką. Apibendrindama pateiktas žinias, viešnia atliko testą, kurio metu vaikai gana aktyviai atsakinėjo į klausimus. Lektorė praktiškai pamokė, kaip neišsigąsti atsitikus nelaimei vandenyje, kaip daryti dirbtinį kvėpavimą. Nuo rugsėjo 12 dienos  pradinių klasių mokiniai  su savo mokytojomis Lolita Užkuriene ir Vida Antanavičiene bei keletu mamyčių mokyklos autobusu vyks į Šilalės sporto mokyklos baseiną mokytis plaukti. Projektas baigsis spalio mėnesį. Išlaidas, susijusias su teorine ir praktine dalimi, finansuos Tauragės rajono savivaldybė. Kaimo bendruomenė įsipareigojo apmokėti kelionių šlaidas.

Projekto „Mokausi plaukti ir būti saugus vandenyje“ autorė ir koordinatorė – kaimo bendruomenės narė Sandra Triukaitė- Valinčienė.

 

                                                                                                                                  Nuotraukos Sandros Triukaitės - Valinčienės

 

Rugsėjo 1-oji prasidėjo šventine eisena į Lomių kultūros namus. Pirmokams pasus įteikė  ir visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorius S. Kasperavičius. Sėkmės pirmokams  linkėjo ne tik būsimoji jų mokytoja L. Užkurienė, bet ir dešimtokai, Seimo narės A. Norkienės padėjėja S Valinčienė, Tauragės r. savivaldybės tarybos narys K. Petkus. 

Šakviečio priešmokyklinės grupės mokinukų pasveikinti atvyko Mažonų seniūnijos seniūnas J. Samoška, Tauragės r. savivaldybės narys K. Petkus, Šakviečio seniūnaitė ir Šakviečio k. bendruomenės pirmininkė R. Pudževelienė.

Visiems linkime stiprybės ilgoje ir įdomioje mokslo kelionėje!

Rugsėjo 4 d. mokykloje vyko tradicinė sporto šventė. Kadangi gamta pašykštėjo gero oro, sportavome sporto salėje ir mokyklos koridoriuje. Mažieji mokinukai dalyvavo įvairiose estafetėse, o vyresnieji - žaidė kvadratą, stalo tenisą. Šventė buvo smagi.

 

 

Šiemet, pirmus metus, startavo ilgai laukta penktų-devintų klasių mokinių vasaros stovykla „Svajonė-8”. Savo svajonę „užrakinę” balionuose, priėmę stovyklautojo priesaiką, paruošę grupių (jų buvo dvi: „Diena“ ir „Naktis“) emblemas, sugalvoję šūkį išsiruošėme įgyvendinti savo tikslus: keliauti sužinoti, pažinti, matyti, girdėti, kurti, žaisti, draugauti.

Pirmoji stotelė - Raseiniai. Aplankėme Raseinių krašto istorijos muziejų. Dalyvavome edukacinėje programoje „Raseinių kalėjimas Nr. 9“, pajautėme 1940-1952 m. įvykių žiaurumo apraiškas. Tolesnis kelias vedė į Jūkainių pažintinį taką. Traukėme 3,5 km mediniu takeliu, šalia, kurio stovėjo skulptūros su įvairiomis mitologinėmis būtybėmis. Apžiūrėję Jūkainių dvarvietę, nusileidome iki atokvėpio vietos su žaidimo aikštele. Papramogavę, tęsėme kelionę toliau link Molavėnų piliakalnių. Tai išskirtinio kultūros paveldo objektas. Čia ir prisiminėme, kad šie metai, tai piliakalnių metai, o Molavėnų piliakalniai, manoma, mena net Pilėnų gyventojų kovas, atrastos iškasenos datuoja I-II tūkst. pradžią.

Antroji stotelė - Klaipėda. Jau prieš aštuonias, nekantriai, nežinodami, kokie darbai mūsų laukia, lūkuriavome prie „Išmaniosios mokyklos”. O laukti buvo tikrai verta. Susipažinę su robotikos naujovėmis pradėjome konstruoti. Mūsų sukuri robotai rungtyniavo tarpusavyje. Nugalėjus draugystei išskubėjome prie prieplaukos ieškote laivo „Venuss”, kuriuo išplaukėme apžvelgti kruizinių laivų terminalo teritoriją. Sužinojome, kokie terminai, kokius krovinius priima, kuo svarbus uostas Klaipėdos miestui. Jūros bangų mūšų stebėjome nuvykę prie Melnragės molo, ten „pasitikome” ir keleivinį laivą iš Švedijos. Džiugių emocijų suteikė krantinėje besitaškančios bangos, šaltokas jūros vanduo. Džiugių emocijų laviną tęsėme Dinozaurų parke.

Trečioji stovyklautojų stotelė - Skaudvilė. Aplankėme Karšuvos archeologinių paminklų kompleksą, Ančios atodangą. Džiaugiamės, kad galėjome apsilankyti UAB „Ryšininkas”, kur pamatėme, kaip yra gaminamos priemonės reikalingos elektros tinklams tiesti. Išklausėme bendrovės direktoriaus J. Bakšio pasakojimą apie darbuotojų profesijas, pelną ir sunkumus. Skaudvilės krašto muziejus mums leido pasijusti archeologais. Atlikome kasinėjimo darbus, ieškojome „palaidotų“ daiktų, pajautėme, kiek archeologo darbe reikalingas atsakingumas, kruopštumas. D. Poškos muziejuje prisilietėme prie “Baublių” istorijos, rašytojo darbų.

Ketvirtoji stotelė - Molėtai. Apsilankėme turizmo informacijos centre, kur virtualių realybės šalmų pagalba „nukeliavome“ į Molėtų istorijos praeitį, o su dabartimi susipažinome vaikščiodami su gide Molėtų gatvėmis. Neišdildomą įspūdį paliko skulptūrų parkas, ežerų grožis ir gausumas. Įveikę 36 m. Mindūnų apžvalgos bokštą, grožėjomės Labanoro regioninio parko kraštovaizdžiu. Tradicinių amatų centre „Meniškas kaimas“ dalyvavome edukacinėje programoje „Molio Motiejukas”. Kiekvienas pasigaminome po gaminį iš molio, kurio galėjome pradžiuginti savo namiškius. Observatorijoje susipažinome su didžiausiu Lietuvoje teleskopu, stebėjome filmą apie Visatos įvairovę, pamatėme, koks „taškelis” Visatoje yra žmogus. Etnokosmologijos muziejuje pažvelgėme į dangų pro teleskopą. Matėme Jupiterio, Saturno planetas, žvaigždes, tai buvo nuostabu ir neįtikėtina.

Stovyklos laikas baigėsi, patirti įspūdžiai, tikimės, nepamirštami. Svajonės nesibaigiančios, manome, kitais metais vėl susitiksime.

Mokytojos: Herta ir Liuba