Savaitė po Šv. Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis. Lomių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės bei 1-4 klasių mokiniai su savo mokytojomis surengė jau tradicija tapusią, gamtos atgimimą skelbiančią ir bendruomenę suburiančią šventę  „Vaikų Velykėlės 2017“.

Šis konkursas puoselėja gilias lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną. Mokiniai vašku ir dekupažo technika margino margučius įvairiais tradiciniais raštais, piešė senovinius žalčio, ugnies, saulės, žemės ženklus, su kuriais buvo supažindinti renginio metu.                                          

Vaikų darbeliais buvo dekoruotas Didysis Margutis. Šventę vainikavo margučių ridenimo varžybos. 

 

 

 

Mokytojos Raimonda, Lolita, Vida

 

Dažnai matydami atvykstantį Vilkiškių pieninės automobilį paimti pieno iš mūsų kaimo supirkimo punkto, būrelio“Pažinkime keliaudami” nariai iškėlė uždavinį sužinoti,  kaip pienas yra perdirbamas.

Tuo tikslu vedami, pavasario atostogų metu, prisiprašėme priimami į Vilkiškių pieninės cechą. Mus pasitiko įmonės darbuotoja Deimantė, kuri mus supažindino su įmonės veikla, pasiūlė pasipuošti baltais rūbais ir pakvietė į cechą, kuriame ir pamatėme pieno perdirbimo procesą. Buvome sužavėti naujomis pieno perdirbimo technologijomis, įsitikinome, kaip žmonių  rankų darbą keiča robotai, sužinojome, kokių  rūšių sūrius gamina pieninė, kur eksportuoja, kaip perdirba atliekas. Nustebino tai, kad atliekų nebelieka,viskas panaudojama įmonės darbo tikslams.

Buvome pavaišinti gardžiais sūreliais Už viską nuoširdžiai dėkojame įmonės darbuotojams. Kelionę tęsėme Rambyno regioniniame parke. Skaičiavome pušų viršūnėse pasislėpusius gandrų lizdus,Bitėnų kapinaitėse tylos minute pagerbėme kultūros veikėjų M. Jankaus.Vydūno atminimą. Aplankėme M.Jankaus muziejų. Išgirdome muziejaus darbuotojos įdomų  pasakojimą apie spaustuvinko veiklą. Įveikę Rambyno kalno aukštį, prie aukuro prisiminėme kalno istoriją.

Tolesnis kelias vedė į Nemuno deltos regioninį parką, Pavasario šaukliai - paukščiai “pakvietė” mus į Ventę. Nors Kuršių marios buvo audringos, tačiau ekspozicijoje  sklindantys paukčių balsai sušildė mūsų kūnus ir sielas.Atsinaujinusi aplinka patraukė dėmesį į stenduose esančią informaciją. Kurią perskaitę sužinojome  paukščių migracijos kelius,žiedavimo,reikšmę, ekrane matėme įvairius mus dominančius paukščius, sužinojome jų gyvenimo ypatumus.

Patirti įspūdžiai, suteikta informacija, tikimės, ilgai išliks mūsų atmintyse.

 Pažinkime keliaudami būrelio vadovė H. Šporienė

Savaitę pradėjome Žemės dienos minėjimu. Daugelis vilkėjome žalios spalvos rūbais, išreikšdami pagarbą motinai, Žemei. „Pažinkime keliaudami“ būrelio nariai pasveikino visus gražios šventės proga, priminė , kaip svarbu yra išsaugoti švarų orą, tyrą vandenį, gyvąją gamtą. Padovanojo kiekvienam padarytą tulpės žiedelį ir visus pakvietė į lauką“ prikelti“ žemę pavasariui. Skambėjo dainos ir vaikų sukurti linkėjimai žemei..

Šeštokas V. Jokubauskas, bei aštuntokas D.Genčas padarė inkilėlius paukšteliams. Visų klasių mokiniai išreiškė susirūpinimą žeme  piešiniuose.

Viktorinoje“ Aš galiu.. „ teisingų atsakymų pagalba, mokiniai suprato, kaip kiekvienas gali prisidėti prie žemės išteklių taupymo. Malonu, kad viktorinoje dalyvavo ir mažieji gamtos bičiuliai: E.Valinčiūtė, N.Laucius. Viktorinos nugalėtojais tapo devintokė G.Petrošiūtė, bei šeštokė I.Žalandauskaitė.

Pavasario lygiadienį palydėjome ,naktį praleisdami mokykloje .Patyrėme daug teigiamų emocijų ,stebėdami dangaus kūnus, skaitydami enciklopedijas ir pateikdami informaciją draugams, dalyvaudami estafetėse, spręsdami  geografines užduotis. Naktis buvo labai trumpa. Visi pajautėme, kad pavasaris čia.

Dėkoju visiems aktyviai dalyvavusiems  savaites renginiuose.

 

Geografijos mokytoja.

 

      Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per penkerius metus vandens telkiniuose nuskendo 815 žmonių, iš jų 35 vaikai. Siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į šią skaudžią situaciją, departamentas 2016 metų spalio mėnesio pabaigoje paskelbė animacinių vaizdo klipų konkursą „Prie vandens esu saugus“. Pasibaigus konkursui  Vilniuje, Bendrajame pagalbos centre buvo  apdovanoti šio konkurso nugalėtojai.

    Šiame konkurse dalyvavo ir III vietą laimėjo Tauragės rajono Lomių pagrindinės mokyklos 1 ir 3 klasių mokiniai. Kai ruošėmės šiam konkursui buvo vėlyvas, šaltas ruduo, žemę kaustė gruodas, o upelį, esantį netoli mokyklos, dengė plonas ledas. Pamatę pirmąjį ledą vaikai puola čuožinėti, o kad jis yra netvirtas, supranta ne visi. Todėl mūsų pasirinkta animacinio filmuko tema buvo ,,Būk saugus ant vandens telkinių ledo" Mokiniai lipdė iš plastelino čiuožėjų  figūrėles, skaitėme ,,Žmonių gyvybės apsaugos Tauragės rajono savivaldybės vandens telkiniuose bei žmonių saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo " taisyklių bendrąsias nuostatas, klausėme patarimo Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos III pamainos ugniagesių gelbėtojų kaip reikia saugiai elgtis ant užšalusio vandens telkinio. Ir išanalizavę taisykles, prisiklausę daugybę patarimų - ant kokio užšalusio vandens telkinio galima lipti, koks turi būti ledo storis, ką daryti, jei staiga ledas įlūžta ir žmogus pradeda skęsti, kaip tada reikia elgtis ir  kur saugiausia čiuožinėti- kūrėme animacinį filmuką apie čiuožėjus ant ledo.  Sužinojome, kad vieniems vaikams, be suaugusių priežiūros, negalima vaikščioti ledu, o saugiausia čiuožinėti įrengtose čiuožyklose.

    Taigi, kovo 7 dieną , buvome pakviesti į konkurso laureatų apdovanojimo ceremoniją Vilniuje. Kelione pasirūpino Tauaragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Šventė vyko Berndrajame pagalbos centre, kurios viršininkas , vidaus tarnybos pulkininkas Audrius Čiuplys įteikė padėkos raštą ir atminimo dovanas- elektroninę skaityklę, liniuotes, naujus pamokų tvarkaraščius -  mokiniams ir jų mokytojai. Buvome pavaišinti saldainiais, sausiainiais ir arbata, susipažinome su BPC veikla, šio centro darbuotoja mums papasakojo, kam reikalingas 112 numeris, kada reikia šio numeriu skambinti, kodėl reikia žinoti savo namų tikslų adresą,  klausėmės skambinusiųjų 112 numeriu pokalbių.  Po teorinės paskaitos  lankėmės operatorių salėje. Turėjome galimybę gyvai pamatyti  kaip vyksta Bendrojo pagalbos centro operatorių darbas. Vėliau  apsilankėme  Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje. Apžiūrėjome  komandos patalpas, ugniagesių gelbėtojų įrangą ir gaisrinius automobilius. O pakeliui į namus užsukome į Vilniaus katedrą, pasivaikščiojome katedros aikštėje- matėme paminklą LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui,  apžiūrėjome  didelį  Gedimino kalną, labai gaila kad  nebuvo galima užkopti, nes tvarkomas kalno šlaitas, susėdome prie karaliaus Mindaugo paminklo.

Patyrę daug malonių įspūdžių, sugalvoję norus ir tris kartus apsisukę stebuklo plytelėje, saugiai grįžome namo. Dėkojame už kelionę į sostinę Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui vidaus tarnybos pulkininkui Mindaugui Mikutavičiui ir  Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkui Tadui  Vosyliui. Konkurso  nugalėtojų video galima  pamatyti puslapyje http://www.vpgt.lt/.

 

pradinių klasių mokytoja Vida Antanavičienė

 

 

                             Kovo 24 d MKC salėje vyko Tauragės rajono kaimo pradinių mokyklų skaitovų konkursas.

Konkursą organizavo mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojos. Šiame konkurse dalyvavo 9 pirmų ir antrų klasių mokiniai ir 10 trečių ir ketvirtų klasių mokiniai iš Skaudvilės ir Žygaičių gimnazijų, Pagramančio Gaurės, Eičių, Lomių pagrindinių mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo pirmokas Aironas Bajorinas ir ketvirtokė Elena Valinčiūtė. Komisija vertino 1-2 ir 3-4 klasių grupes. Elena Valinčiūtė 3-4 klasių grupėje laimėjo III vietą.

                             Po apdovanojimų įteikimo renginio dalyvius vaišino ledais Seimo narės Aušrinės Norkienės padėjėja Sandra Triukaitė -  Valinčienė,  o obuoliais, sausainiais ir arbata – Lomių pagrindinės mokyklos mokytojos.

                             Dėkojame MKC už  šiltą priėmimą.

 

                                                                                                                                                                                  Mokytoja V. Antanavičienė

 

 


 !
"#$%&'$()$*(
+$(,-.+
/$0"121+/$21333
)4%&-%5
&/$(6(67,

89%