Savaitgalį startavo tradicinis pėsčiųjų sveikatingumo žygis „Pažinkime Lomių kraštą, jo praeitį keliaudami“. Renginys – vienas iš bendro mokyklos ir kaimo bendruomenės 2017 metais įgyvendinamos programos „Sveikas žmogus – sveika šeima, sveika valstybė-5“ veiklų.

Organizatorių sudarytas maršrutas vedė per Lomius, Uosviečio, Vėžalaukio kaimus. Gausus dalyvių būrys džiaugėsi sužaliavusia ir sušilusia gamta. Sustodami trumpam poilsiui klausėsi kraštotyrininkės mokytojos senjorės Elenos Bazinienės pasakojimų apie lankomo kaimo praeitį, iš ten kilusius žymesnius kraštiečius, stengėsi įsidėmėti senuosius vietovardžius.

Valandėlė Uosviečio kaimo pakraštyje buvo skirta netoliese žuvusio, Lomių krašte užaugusio partizano Vytauto Dautaro „Žaibo“ (1933 – 1952) atminimui. Mokytoja atskleidė liūdną devyniolikmečio jaunuolio gyvenimo istoriją.

Žygis pėsčiomis stačiais Agluonos krantais visai nenuvargino žygeivių, ėjimas kliūčių ruožais žygį darė įdomesnį. Stačiu Vėžakalniu įkopus į Vėžalaukio kaimo teritoriją, prieš akis atsivėrė nuostabus, beveik išnykusio kaimo vaizdas – geltonos pievų platumos, tvarkingai apsėtos dirvos, bičių avilių eilės ir lauko vidury tarsi sargybiniai dunksantys trys galiūnai ąžuolai. Čia pat išvydome savo kuklų vandenėlį srovenantį kanalizuotą Vėžupį, apipintą pasakojimais apie čia kažkada knibždėte knibždėjusias vėžių kolonijas. Žygeiviai nė nepajuto, kaip priartėjo prie Vėžalaukio kaimo įžymybės – senojo Agluonos ąžuolo – gamtos paminklo, saugomo valstybės. Šis iš tolo matomas paminklas stebino aukščiu. Kamieno apimtis siekia septynis metrus.

 Labiausiai pajutę nuovargį žygeiviai ėjo prie galiūno ir priglaudę rankas prie kamieno sėmėsi jėgų. Pasidžiaugę tokiu gamtos milžinu, pėstieji būreliais pamažu suko atgal į Uosviečio kaimo kelią, kuris vedė į finišo tiesiąją.

Prie mokyklos visų jau laukė šeimininkė Rita su gardžiuoju Lomių skanėstu cimecu, sultimis ir arbata.

Kad jaunieji žygio dalyviai geriau į atmintį „įsidėtų“ išgirstus krašto praeities faktus, buvo surengta viktorina. Teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti padėkomis ir prizais.

Arti šešiasdešimties žygio dalyvių pėsčiomis sukorė  devynis kilometrus, susipažino su šio unikalaus krašto praeitimi, pasisėmė sveikatos, grūdino ištvermę, bendravo. Tokiam žygiui amžius – ne riba.  Jauniausiajam dalyviui buvo dveji, vyriausiajai  – aštuoniasdešimt šešeri!

 Neringa Orentienė, Lomių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui.

Nuotrauka Lolitos Užkurienės

Gegužės 12 d. Tauragės Kovų ir kančių istorijos muziejuje vyko integruota pamoka ,,Tauragė – praeitis ir dabartis“ 5-8 klasių mokiniams. Mokiniai turėjo galimybę aplankyti sovietmečio pradžią Lietuvoje primenančią NKVD būstinę su karceriu, tardymo kamerą, partizanų bunkerį, nusikelti į gūdžius istorinius laikus. Muziejuje eksponuojami partizanų naudoti daiktai: krosnelė, radijo imtuvas, ginklai ir kiti daiktai. Mokiniai pajuto mūsų tėvų, protėvių, kovojusių už Lietuvos laisvę, patirtus išgyvenimus.

Po to mokiniai su mokytojomis H. Šporiene ir L. Verpečinskiene apsilankė Tauragės krašto muziejuje.  Mokiniai galėjo stebėti Alytaus profesionalių dailininkų kūrybos darbų parodą ,,Vizualus menas Alytus 2017“. Viename iš pilies bokštų stebėjo eksponuojamus archeologinius radinius iš Vėluikių senkapio. Piliakalnių įrengimas buvo demonstruojamas naudojant pirmąją Lietuvoje papildytos realybės interaktyvią smėlio dėžę. Vaikai patys galėjo piliakalnius statyti, kasti kanalus, pilti pylimus naudodami kinetinį smėlį.

Susipažinę su Tauragės praeitimi, nuvykome pasigėrėti ir pasidžiaugti Jūros upės pakrante. Pasportavę ir papietavę prie Jūros upės, kupini istorinių žinių grįžome namo.

 

         Gegužės 5 dieną Elenutė Valinčiūtė dalyvavo 10-ajame pasakų festivalyje „Lietuvos vaikai kuria pasakas“, Vilniuje. Į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmus prigužėjo jaunųjų kūrėjų iš visos Lietuvos. Pasigėrėjome užburiančia rūmų aplinka ir prisilietėme prie garbingos mūsų krašto praeities. Visi drauge klausėmės mažųjų laureatų koncerto ir iki ašarų kvatojomės žiūrėdami "Lėlės" teatro spektaklį. Renginį vedė etnologė Gražina Kadžytė, visų mylima Teta Beta skaitė pasakų ištraukas. Konkursą organizavo VŠĮ „Aitvaro pasaga“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir nenuilstantis idėjos autorius, leidyklos „Kalendorius“ vadovas Aurelijus Noruševičius.

                Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos nemažas būrelis mokinių augo drauge su šiuo konkursu nuo 2007 metų ir išbandė savo kūrybines jėgas kurdami pasakas!

               Dėkojame Elenutės mamytei Sandrai už saugų nuvežimą ir nuoširdų bendradarbiavimą ne vienerius metus. Linkime visiems svajoti, ieškoti ir kurti!

Mokytoja Lolita

 

Priešmokyklinės grupės vaikučiai su mokytoja Raimonda lankėsi Lomių kaimo bibliotekoje. Bibliotekininkė Gintarė priešmokyklinukus pakvietė pasiklausyti Vilijos Užmiškienės pasakaičių. Kaip pasakojo Gintarė, Vilija mums pažįstama, nes ji  Tauragės Radijuje vedė vakaro laidelę vaikams „Vakaro pasakaitė“. Per keletą savo veiklos metų, Vilija įgarsino virš 100 pasakų. Ypatingą dėmesį „Tauragės Teta Beta“ visada skirdavo Tauragės krašto rašytojų kūrybai ir ją populiarindavo. Taip gimė idėja išleisti kompaktinę plokštelę su geriausiomis Vilijos pasakomis.

Vaikai klausėsi Vilijos įgarsintos pasakėlės „Kiškis ir lapė“.

Smagu klausytis pasakų, o dar smagiau – jas suvaidinti. Vaikai, išsirinkę mėgstamiausią personažą, tapo artistais ir vaidino šią pasakaitę.

Pažadėję dar ne kartą apsilankyti bibliotekoje, vaikai grįžo į klasę, kur patirtus įspūdžius išliejo popieriaus lape.

Priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja R.Tverijonienė

 

Sveikiname Nojų Laucių,

užėmusį 8 vietą

Tauragės savivaldybės ketvirtokų tarpe!

 

Mažylis, 3 klasė

 

Eil. nr.

Vieta

Vardas, Pavardė

Taškai

Klasės balai*

Grupės balai**

1.

5785

Monika Čiapaitė

55.00

 7

5

 

Mažylis, 4 klasė

Eil. nr.

Vieta

Vardas, Pavardė

Taškai

Klasės balai*

Grupės balai**

1.

999

NOJUS LAUCIUS

102.50

    83

    88

2.

4063

Elena Valinčiūtė

  75.00

   30

     39

 

Kadetas, 8 klasė

Eil. nr.

Vieta

Vardas, Pavardė

Taškai

Klasės balai*

Grupės balai**

1.

2490

Aistė Baužaitė

36.25

    11

     14

                   

 

* Klasės balai: parodo kokią dalį (procentais) visų tos klasės dalyvių pavyko aplenkti. ** Grupės balai: parodo kokią dalį (procentais) visų tos grupės dalyvių pavyko aplenkti.