Spalio 21 d. pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokiniai organizavo moliūgų pyragų dieną. Mokiniai ir jų mokytoja Vida atsinešė iš moliūgų iškeptų pyragų. Vaišinomės ir gyrėme moliūgą - daržo karalių. Mokiniai pasidalino ir moliūgų pyrago kepimo receptais.

MONIKOS IR ELENOS MOLIŪGO PYRAGAS

INGREDIENTAI:

 • 500g moliūgo
 • 3 puodelių miltų
 • 2/3 puodelio aliejaus
 • 4 kiaušinių
 • 1 puodelio cukraus
 • 1 a.š. cinamono
 • 1/2 a.š druskos
 • 2 a. š. kepimo miltelių
 • 4 vnt. kiaušinių
 • 2 a.š. vanilinio cukraus

GAMINIMAS

 

Pašalinkite moliūgo žievę, sėklas ir sutrinkite iki vientisos masės. Įmuškite kiaušinius, supilkite aliejų, sudėkite cukrų, vanilinį cukrų, druską, cinamoną ir viską gerai išmaišykite. Tuomet sudėkite miltus sumaišytus su kepimo milteliais, viską vėl išmaišykite ir kepkite maždaug 40min 190C. Į tešlą galima įmaišyti riešutų, spanguolių ar išmirkytų razinų, tačiau nebūtina. 

 

·

MOKYTOJOS VIDOS MOLIŪGŲ SALDAINIAI

INGREDIENTAI:

 

·         2 kilogramai moliūgų

 

·         1 kilogramas cukraus

 

·         1 citrina

 

·         šiek tiek vanilės

 

·         šiek tiek apelsinų žievelės

 

PARUOŠIMO BŪDAS:

1.Moliūgas perpjaunamas pusiau ir, išėmus sėklas bei nulupus žievę, supjaustomas vidutinio dydžio gabalais, kadangi sudžiūvę jie labai sumažėja.

2.Supjaustytas moliūgas užberiamas cukrumi ir palaikomas per naktį.

3.Atsiradus sultims, moliūgai išgriebiami, cukraus sirupas su prieskoniais užvirinamas ir karštas užpilamas ant moliūgų.

4.Palaikius 10—12 valandų, verdama kaip uogienė ant mažos ugnies, kol moliūgai paskaidrėja, bet neištyžta. Moliūgai išgriebiami, nuvarvinami.

5.Džiovinami orkaitėje, 70 C laipsnių temperatūroje, šiek tiek pravertomis durelėmis, ar ant karšto radiatoriaus.

6.Pusė saldainių pabarstoma cukraus pudra, kiti paliekami nebarstyti.

SKANAUS!

NOJAUS SKANUS MOLIŪGŲ PYRAGAS

 

 •  2 kiaušiniai;
 • 1 stiklinė cukraus;
 • 1,5 a.š. kepimo miltelių;
 • 0,5 stiklinės aliejaus;
 • 500 g, moliūgo;
 • Apie 2 stiklinės miltų;
 • Migdolų riešutų pabarstymui.

 

Paruošimo būdas:

Įmušame ir suplakame kiaušinius, sutarkuojame moliūgą, po to sudedame visus ingredientus, išmaišome ir kepame  orkaitėje 50 min 180 C laipsnių temperatūroje.

 

Skanaus!

 

 

 


                 Spalio 17 dieną Lomių pagrindinės mokyklos mažuosius mokinius - ikimokyklinukus ir pradinukus- aplankė Drakoniuko teatras. Jis mums parodė spektaklį ,,Žvaigždės pelėdoms".

              “Žvaigždės pelėdoms“ – tai istorija apie mažojo Pelėdžiuko Žvaigždžiaakio kelionę savęs ir pasaulio pažinimo link. Tai netikėta būtinybė palikti savo saugius namus ir leistis į pavojingą, bet įdomų pasaulį, kuriame sutikti žvėreliai padeda Pelėdžiukui suprasti įvairiausius dalykus. Lapė Snapė padeda suprasti, kad svarbiausia nebijoti būti kitokiu, nesistengti niekam įtikti, Pelytė – kad reikia stengtis suprasti save ir išsiaiškinti, ko iš tiesų trokšti, Varniukas padrąsina  ir išmoko pasitikėti ne tik savimi, bet ir kitais. Berniukas leidžia suprasti davimo ir dėkingumo galią, o mama Pelėda – neleidžia suabejoti, kad kartais visiems atsakymams rasti tereikia vienatvės ir įsiklausymo į save.

Kiekvienas turi teisę surasti savo žvaigždę – savo tikslą ir savo kelią. Kai kam tai gali būti mokėjimas skristi, o kitam – įveikti vienatvės baimę, išmokti būti savarankišku ir nepriklausomu. Spektaklis šmaikščiai ir linksmai, vaikams suprantama kalba pasakojo apie baimių įveikimą ir dvasinį augimą. Profesionalūs aktoriai mažuosius žiūrovus su šiom temom supažindino  dainuodami, šokdami ir skleisdami gerą nuotaiką.

                 Smagu buvo žiūrėti spektaklį ir dėkojame už malonias akimirkas!                                                             Pradinių klasių mokytojos

 

                                                                                                                                                                                                 

  

                                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

Mūsų mokyklos pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvauja ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ . Kelionė prasidėjo nuo mažų sėklyčių, kurias vaikai pasėjo pavasarį padedant mokytojoms. Daigelio iš sėklos pasirodymo laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei. Per Šeimos šventę (gegužės 15 d.) išpuoselėti moliūgų daigai iškeliavo į šeimų rankas.

Vaikai kartu su tėveliais, seneliais per vasarą juos augino soduose, daržuose ar balkonuose. Patirtis, įgyta laistant, ravint, tręšiant moliūgus moko nuoseklumo, ištvermingumo ir, svarbiausia, stiprina šeimos ryšius. Rudenį rūpestingai išauginti moliūgų vaisiai sugrįžo į mokyklos kiemą. Čia iš jų per pasaulinę Šypsenos dieną, suformavome moliūgų „traukinį“, prie kurio vaikai fotografavosi ir dalijosi vasaros įspūdžiais. Direktoriaus pavaduotoja išmatavo mūsų traukinį.  Jo ilgis siekia 8 m 15 cm. Jis  turi 31 vagoną! O pačio didžiausio moliūgo aukštis siekia – 50 cm, skersmuo – 1 m 80 cm. O svoris – 43,3 kg! Vėliau per sveikuoliškų moliūgų patiekalų dieną iš moliūgų gaminsime įvairius skanėstus. Iš nesuvalgytų moliūgų gaminsime žibintus, kuriuose lapkričio 11-ąją  per šv. Martyno vardo dieną (dar vadinamą Žibintų arba Šviesos diena) ant savo mokyklos palangių uždegsime žvakutes – šviesos, vilties ir gėrio simbolius.

 

 

 

 

Būrelio „Pažinkime keliaudami“ nariai į Žemaitijos aukštumas žvelgė nuo Lopaičių piliakalnio.Mistinio piliakalnio paslaptis, bei Varnių regioninio parko ypatumus  mums atskleidė tveriškis,buvęs Varnių regioninio parko darbuotojas – geografas, KazysPraeras.

Mokiniai prisilietė prie ledynmečio nugludintų, mistiniais pasakojimais apipintų,  riedulių, apžvelgė Žemaitijos aukštumų kraštovaizdį , mokėsi orientuotis aplinkoje pagal gamtos objektų požymius, atsigėrė tyro šaltinio vandens, įvertino juo reikmę žmogaus organizmui.

Džiaugiamės turiningai praleistu  pusdieniu gamtoje,  prisiminėme geografo Č, Kudabos žodžius „Nėra nieko geresnio, kaip ėjimas po saule.“

 

                                                                                        Būrelio vadovė H. Šporienė

       Siekdami skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo įmonių UAB „Malsena Plius“, organizavo akciją paminėti pasaulinę „Košės dieną“, kuri oficialiai skelbiama – spalio 10 d. Mūsų mokyklos pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokinukai taip pat dalyvavo šioje akcijoje. Mokiniai su mokytojomis aptarė kas yra maistinga, skanu ir naudinga valgyti. O košė buvo labai gardi!