Kovo 21 dieną pirmos ir trečios klasės mokiniai viešėjo  Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje, kur apžiūrėjo rajono mokyklų mokinių sukurtų knygų parodą ,,Knyga- tai paslaptis“. Šioje parodoje dalyvauja ir mūsų mokinės. Tai trečiokė Monika Čiapaitė ir pirmokė Dominyka Juknaitė. Jos sukūrė ir parašė savo knygas: ,,Tarp pasakų pasaulio” ir ,,Dominykos istorija“. Vaikai  džiaugėsi kūrybiškai sukurtomis knygomis. Matėme knygas panašias į kiaušinio formą, moliniais, mediniais puslapiais, gražias knygų iliustracijas, knygas, skirtas akliems žmonėms- parašytas taškeliais, Brailio raštu.

                      Po to aplankėme Tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspoziciją. Ten išgirdome muziejaus darbuotojos pasakojimą apie žmonių tremtį, sužinojome ir patyrėme apie  tardymus, nes buvome pasodinti prieš tardytoją ir turėjome atsakinėti į griežto tardytojo klausimus, buvome uždaryti į kamerą, pamatėme 60 metų senumo vestuvinę nuotakos suknelę tremtyje ir daug nuotraukų, kurios byloja apie to meto žmonių gyvenimus tremtyje.

                      Iš muziejaus pėsčiomis patraukėme į vaikų literatūros skyriaus biblioteką, esančią pilyje. Mus pasitiko bibliotekos darbuotojos , kurios papasakojo apie bibliotekos darbą, paaiškino, kodėl reikia skaityti knygas, apžiūrėjome MKC mokinės Ugnės Beišytės autorinę keramikos darbų parodą, kitų mokinių piešinius, aptarėme jų technikas. O labiausiai patiko bibliotekos darbuotojos pasakojimas apie knyga. Mes laikėme savo rankose 120 metų senumo knygą, kurios nemokėjome perskaityti, sužinojome, kad ji parašyta lietuviškai, bet gotišku šriftu, taip pat skaitėme  ,, Eglė žalčių karalienė“, parašytą Brailio raštu- eilutes reikėjo liesti pirštuku, kad pajustume raides. Ir skaitėme 3D knygas, kurios patiko labiausiai. Atsisveikindami su bibliotekos darbuotojomis pažadėjome atvažiuoti į jų naują lėlių teatro spektaklį.

                      Išvyka į Tauragės miestą esame patenkinti, nes daug ko sužinojome.

Pradinių klasių mokytoja

 

Vida Antanavičienė

 

 

 

 

 

 

Kovo 16 dieną keturi mūsų mokyklos mokiniai matematinius gebėjimus išbandė tarptautiniame konkurse KENGŪRA.

Lietuvą Kengūra pasiekė 1995 metais. Taigi šis konkursas vyksta jau 22 metus.

Džiaugiamės, kad mūsų tarpe yra besidominčių matematika.

                                                                                                                                                                                 Mokytoja Lolita

 

 

 

        Martyno Mažvydo progimnazijos technologijų mokytojai, šios mokyklos bibliotekos darbuotoja ir Tauragės PMMC kovo mėnesį organizuoja mokinių kūrybinių darbų konkursą- parodą ,,Knyga – tai paslaptis”.

        Šiame konkurse dalyvauja ir mūsų mokyklos pradinių klasių mokinės, mažosios rašytojos – trečiokė Monika Čiapaitė ir pirmokė Dominyka Juknaitė.

        Monika parašė knygą. Mokinė daug dėmesio skyrė pačios knygos turiniui: parašė net keturias istorijas - ,,Akmenuko ir Upeliuko istorija”, ,,Plėšiko lindynėje”, ,,Pasislėpusių drugelių pievoje”, ,,Šokių mokykloje”. Kurdama savo istorijas į pagalbą pasikvietė ir mamą, įdarbino ją redaktore. Mama buvo pirmoji jos skaitytoja. Visus pasakojimus Monika iliustravo pati- piešė, aplikavo. Po to kūrė knygos viršelį – papjė mašė dekoravimo būdu lipdė savo istorijų personažus ir suklijavo juos ant viršelio, kad būtų aišku skaitytojui apie ką ši  ,,Tarp pasakų pasaulio “ knyga. Antrieji jos knygos vertintojai buvo klasės draugai, kuriems Monika paskaitė istoriją ,,Plėšiko lindynėje”. Ši istorija yra pamokanti. Visi supratome, kad negalima pasitikėti svetimais žmonėmis..

      Kitą knygutę ,,Dominykos istorija” sukūrė Dominyka.. Mergaitė dar tik pirmokė, todėl jos istorija labai trumpa- apie pirmokę Dominyką, kuri mokosi Lomių pagrindinėje mokykloje ir jai patinka skaityti. Knygutę iliustravo pati ir pagamino ją su erdviniu paveiksliuku. ,,Dominykos istoriją” pirmoji perskaitė jos mamytė, antrieji skaitytojai taip pat buvo  klasės draugai.

     Knygas pristatėme konkursui- parodai. Paskutinę kovo savaitę tikimės aplankyti M. Mažvydo progimnazijoje atidarytą parodą ir pažiūrėti kitų vaikų sukurtas knygas.

Pradinių klasių mokytoja Vida Antanvičienė

 

  

Kovo 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai Monika Čiapaitė ir Nojus Laucius dalyvavo 3-4 klasių mokinių matematikos olimpiadoje.

Rajoninę olimpiadą organizavo Tauragės Šaltinio progimnazija. Renginys prasidėjo nuotaikingu vaizdeliu iš matematikos pasaulio. Direktorė Jūratė Lazdauskienė pasveikino geriausius rajono matematikus ir visiems palinkėjo sėkmės.

Džiaugiamės mūsų gabiais mokiniais bei dėkojame mamytėms Linai Lauciuvienei ir Kristinai Čiapienei už rūpestį, bendradarbiavimą ir saugų nuvežimą.

 

Pradinių klasių mokytojos Lolita ir Vida

 

Kaziuko mugė - tradicinis mokyklos renginys šiemet vyko Lomių kultūros namuose. Netrūko nei pirkėjų, nei pardavėjų. Renginį vedė tautiniais kostiumais pasipuošusios: suvalkietė Ramunė ir žemaitė Neringa. Džiaugiamės patirtomis akimirkomis ir kviečiame susitikti kitais metais!