Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per penkerius metus vandens telkiniuose nuskendo 815 žmonių, iš jų 35 vaikai. Siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į šią skaudžią situaciją, departamentas 2016 metų spalio mėnesio pabaigoje paskelbė animacinių vaizdo klipų konkursą „Prie vandens esu saugus“. Pasibaigus konkursui  Vilniuje, Bendrajame pagalbos centre buvo  apdovanoti šio konkurso nugalėtojai.

    Šiame konkurse dalyvavo ir III vietą laimėjo Tauragės rajono Lomių pagrindinės mokyklos 1 ir 3 klasių mokiniai. Kai ruošėmės šiam konkursui buvo vėlyvas, šaltas ruduo, žemę kaustė gruodas, o upelį, esantį netoli mokyklos, dengė plonas ledas. Pamatę pirmąjį ledą vaikai puola čuožinėti, o kad jis yra netvirtas, supranta ne visi. Todėl mūsų pasirinkta animacinio filmuko tema buvo ,,Būk saugus ant vandens telkinių ledo" Mokiniai lipdė iš plastelino čiuožėjų  figūrėles, skaitėme ,,Žmonių gyvybės apsaugos Tauragės rajono savivaldybės vandens telkiniuose bei žmonių saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo " taisyklių bendrąsias nuostatas, klausėme patarimo Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos III pamainos ugniagesių gelbėtojų kaip reikia saugiai elgtis ant užšalusio vandens telkinio. Ir išanalizavę taisykles, prisiklausę daugybę patarimų - ant kokio užšalusio vandens telkinio galima lipti, koks turi būti ledo storis, ką daryti, jei staiga ledas įlūžta ir žmogus pradeda skęsti, kaip tada reikia elgtis ir  kur saugiausia čiuožinėti- kūrėme animacinį filmuką apie čiuožėjus ant ledo.  Sužinojome, kad vieniems vaikams, be suaugusių priežiūros, negalima vaikščioti ledu, o saugiausia čiuožinėti įrengtose čiuožyklose.

    Taigi, kovo 7 dieną , buvome pakviesti į konkurso laureatų apdovanojimo ceremoniją Vilniuje. Kelione pasirūpino Tauaragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Šventė vyko Berndrajame pagalbos centre, kurios viršininkas , vidaus tarnybos pulkininkas Audrius Čiuplys įteikė padėkos raštą ir atminimo dovanas- elektroninę skaityklę, liniuotes, naujus pamokų tvarkaraščius -  mokiniams ir jų mokytojai. Buvome pavaišinti saldainiais, sausiainiais ir arbata, susipažinome su BPC veikla, šio centro darbuotoja mums papasakojo, kam reikalingas 112 numeris, kada reikia šio numeriu skambinti, kodėl reikia žinoti savo namų tikslų adresą,  klausėmės skambinusiųjų 112 numeriu pokalbių.  Po teorinės paskaitos  lankėmės operatorių salėje. Turėjome galimybę gyvai pamatyti  kaip vyksta Bendrojo pagalbos centro operatorių darbas. Vėliau  apsilankėme  Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje. Apžiūrėjome  komandos patalpas, ugniagesių gelbėtojų įrangą ir gaisrinius automobilius. O pakeliui į namus užsukome į Vilniaus katedrą, pasivaikščiojome katedros aikštėje- matėme paminklą LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui,  apžiūrėjome  didelį  Gedimino kalną, labai gaila kad  nebuvo galima užkopti, nes tvarkomas kalno šlaitas, susėdome prie karaliaus Mindaugo paminklo.

Patyrę daug malonių įspūdžių, sugalvoję norus ir tris kartus apsisukę stebuklo plytelėje, saugiai grįžome namo. Dėkojame už kelionę į sostinę Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui vidaus tarnybos pulkininkui Mindaugui Mikutavičiui ir  Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkui Tadui  Vosyliui. Konkurso  nugalėtojų video galima  pamatyti puslapyje http://www.vpgt.lt/.

 

pradinių klasių mokytoja Vida Antanavičienė

Savaitę pradėjome Žemės dienos minėjimu. Daugelis vilkėjome žalios spalvos rūbais, išreikšdami pagarbą motinai, Žemei. „Pažinkime keliaudami“ būrelio nariai pasveikino visus gražios šventės proga, priminė , kaip svarbu yra išsaugoti švarų orą, tyrą vandenį, gyvąją gamtą. Padovanojo kiekvienam padarytą tulpės žiedelį ir visus pakvietė į lauką“ prikelti“ žemę pavasariui. Skambėjo dainos ir vaikų sukurti linkėjimai žemei..

Šeštokas V. Jokubauskas, bei aštuntokas D.Genčas padarė inkilėlius paukšteliams. Visų klasių mokiniai išreiškė susirūpinimą žeme  piešiniuose.

Viktorinoje“ Aš galiu.. „ teisingų atsakymų pagalba, mokiniai suprato, kaip kiekvienas gali prisidėti prie žemės išteklių taupymo. Malonu, kad viktorinoje dalyvavo ir mažieji gamtos bičiuliai: E.Valinčiūtė, N.Laucius. Viktorinos nugalėtojais tapo devintokė G.Petrošiūtė, bei šeštokė I.Žalandauskaitė.

Pavasario lygiadienį palydėjome ,naktį praleisdami mokykloje .Patyrėme daug teigiamų emocijų ,stebėdami dangaus kūnus, skaitydami enciklopedijas ir pateikdami informaciją draugams, dalyvaudami estafetėse, spręsdami  geografines užduotis. Naktis buvo labai trumpa. Visi pajautėme, kad pavasaris čia.

Dėkoju visiems aktyviai dalyvavusiems  savaites renginiuose.

 

Geografijos mokytoja.

 

Pasaulio pažinimo pamoka antroje, ketvirtoje klasėje vyko kiek neįprastai. Kelionės įspūdžiais iš Vietnamo dalijosi Elenutės mama Sandra Triukaitė-Valinčienė. Pažintį su pietryčių Azijos šalimi pradėjome pasitelkę skonio ir uoslės receptorius. Ragavome rankų darbo saldainius, kurie buvo supakuoti  į burnoje tirpstančius ryžių popierėlius, uodėme įvairius smilkalų, prieskonių kvapus. Daug įdomaus sužinojome apie šią spalvingą šalį. Drauge paskaičiavome, kad net ~30 kartų skiriasi mūsų šalies ir Vietnamo gyventojų skaičius, kuris siekia net 90 mln! Žemėlapyje tyrinėjome  šalies geografinę padėtį, šalia esančias šalis, jūras bei vandenynus. Nuotraukose stebėjome mums neįprastą gyvūniją bei augaliją, žmonių kasdienybę ir vaikų gyvenimą.

Greitai prabėgo laikas ir mes visai nenorėjome grįžti iš nuostabios neakivaizdinės kelionės po Vietnamą!

 

Mokytoja Lolita

 

 

                             Kovo 24 d MKC salėje vyko Tauragės rajono kaimo pradinių mokyklų skaitovų konkursas.

Konkursą organizavo mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojos. Šiame konkurse dalyvavo 9 pirmų ir antrų klasių mokiniai ir 10 trečių ir ketvirtų klasių mokiniai iš Skaudvilės ir Žygaičių gimnazijų, Pagramančio Gaurės, Eičių, Lomių pagrindinių mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo pirmokas Aironas Bajorinas ir ketvirtokė Elena Valinčiūtė. Komisija vertino 1-2 ir 3-4 klasių grupes. Elena Valinčiūtė 3-4 klasių grupėje laimėjo III vietą.

                             Po apdovanojimų įteikimo renginio dalyvius vaišino ledais Seimo narės Aušrinės Norkienės padėjėja Sandra Triukaitė -  Valinčienė,  o obuoliais, sausainiais ir arbata – Lomių pagrindinės mokyklos mokytojos.

                             Dėkojame MKC už  šiltą priėmimą.

 

                                                                                                                                                                                  Mokytoja V. Antanavičienė

 

 


 !
"#$%&'$()$*(
+$(,-.+
/$0"121+/$21333
)4%&-%5
&/$(6(67,

89%

 

 

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Lomių mokyklos bendruomenė įsijungė į prevencinę akciją,, Savaitė be patyčių“. Savaitę pradėjome kiek anksčiau. Kovo 17 dieną į mokyklą atvyko Tauragės policijos komisariato specialistė J. Sadauskytė, kuri papasakojo vaikams apie patyčių daromą žalą, ragino būti draugiškais ir nelikti abejingais patyčių apraiškoms. Pirmadienio rytą atėję mokiniai buvo supažindinti su tos dienos rytmečio akcija,, Paduok draugui ranką“. Iš gautų atsiliepimų galima pasidžiaugt, kad vaikams patiko ši akcija. Dailės pamokų metu buvo gaminamos emblemos su draugystės simboliu. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai atliko užduotį- surasti, sugalvoti kuo daugiau patarlių, susijusių su draugyste. Savaitės kulminacija- emblemų dovanojimas- pradinukai dovanojo savo kurtas emblemas vyresniems draugams V- X klasių mokiniams, o šie – mažiausiems bendruomenės nariams.