Priešmokyklinės grupės vaikučiai su mokytoja Raimonda lankėsi Lomių kaimo bibliotekoje. Bibliotekininkė Gintarė priešmokyklinukus pakvietė pasiklausyti Vilijos Užmiškienės pasakaičių. Kaip pasakojo Gintarė, Vilija mums pažįstama, nes ji  Tauragės Radijuje vedė vakaro laidelę vaikams „Vakaro pasakaitė“. Per keletą savo veiklos metų, Vilija įgarsino virš 100 pasakų. Ypatingą dėmesį „Tauragės Teta Beta“ visada skirdavo Tauragės krašto rašytojų kūrybai ir ją populiarindavo. Taip gimė idėja išleisti kompaktinę plokštelę su geriausiomis Vilijos pasakomis.

Vaikai klausėsi Vilijos įgarsintos pasakėlės „Kiškis ir lapė“.

Smagu klausytis pasakų, o dar smagiau – jas suvaidinti. Vaikai, išsirinkę mėgstamiausią personažą, tapo artistais ir vaidino šią pasakaitę.

Pažadėję dar ne kartą apsilankyti bibliotekoje, vaikai grįžo į klasę, kur patirtus įspūdžius išliejo popieriaus lape.

Priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja R.Tverijonienė

 

 

         Gegužės 5 dieną Elenutė Valinčiūtė dalyvavo 10-ajame pasakų festivalyje „Lietuvos vaikai kuria pasakas“, Vilniuje. Į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmus prigužėjo jaunųjų kūrėjų iš visos Lietuvos. Pasigėrėjome užburiančia rūmų aplinka ir prisilietėme prie garbingos mūsų krašto praeities. Visi drauge klausėmės mažųjų laureatų koncerto ir iki ašarų kvatojomės žiūrėdami "Lėlės" teatro spektaklį. Renginį vedė etnologė Gražina Kadžytė, visų mylima Teta Beta skaitė pasakų ištraukas. Konkursą organizavo VŠĮ „Aitvaro pasaga“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir nenuilstantis idėjos autorius, leidyklos „Kalendorius“ vadovas Aurelijus Noruševičius.

                Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos nemažas būrelis mokinių augo drauge su šiuo konkursu nuo 2007 metų ir išbandė savo kūrybines jėgas kurdami pasakas!

               Dėkojame Elenutės mamytei Sandrai už saugų nuvežimą ir nuoširdų bendradarbiavimą ne vienerius metus. Linkime visiems svajoti, ieškoti ir kurti!

Mokytoja Lolita

 

Savaitė po Šv. Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis. Lomių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės bei 1-4 klasių mokiniai su savo mokytojomis surengė jau tradicija tapusią, gamtos atgimimą skelbiančią ir bendruomenę suburiančią šventę  „Vaikų Velykėlės 2017“.

Šis konkursas puoselėja gilias lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną. Mokiniai vašku ir dekupažo technika margino margučius įvairiais tradiciniais raštais, piešė senovinius žalčio, ugnies, saulės, žemės ženklus, su kuriais buvo supažindinti renginio metu.                                          

Vaikų darbeliais buvo dekoruotas Didysis Margutis. Šventę vainikavo margučių ridenimo varžybos. 

 

 

 

Mokytojos Raimonda, Lolita, Vida

 

Sveikiname Nojų Laucių,

užėmusį 8 vietą

Tauragės savivaldybės ketvirtokų tarpe!

 

Mažylis, 3 klasė

 

Eil. nr.

Vieta

Vardas, Pavardė

Taškai

Klasės balai*

Grupės balai**

1.

5785

Monika Čiapaitė

55.00

 7

5

 

Mažylis, 4 klasė

Eil. nr.

Vieta

Vardas, Pavardė

Taškai

Klasės balai*

Grupės balai**

1.

999

NOJUS LAUCIUS

102.50

    83

    88

2.

4063

Elena Valinčiūtė

  75.00

   30

     39

 

Kadetas, 8 klasė

Eil. nr.

Vieta

Vardas, Pavardė

Taškai

Klasės balai*

Grupės balai**

1.

2490

Aistė Baužaitė

36.25

    11

     14

                   

 

* Klasės balai: parodo kokią dalį (procentais) visų tos klasės dalyvių pavyko aplenkti. ** Grupės balai: parodo kokią dalį (procentais) visų tos grupės dalyvių pavyko aplenkti.

Dažnai matydami atvykstantį Vilkiškių pieninės automobilį paimti pieno iš mūsų kaimo supirkimo punkto, būrelio“Pažinkime keliaudami” nariai iškėlė uždavinį sužinoti,  kaip pienas yra perdirbamas.

Tuo tikslu vedami, pavasario atostogų metu, prisiprašėme priimami į Vilkiškių pieninės cechą. Mus pasitiko įmonės darbuotoja Deimantė, kuri mus supažindino su įmonės veikla, pasiūlė pasipuošti baltais rūbais ir pakvietė į cechą, kuriame ir pamatėme pieno perdirbimo procesą. Buvome sužavėti naujomis pieno perdirbimo technologijomis, įsitikinome, kaip žmonių  rankų darbą keiča robotai, sužinojome, kokių  rūšių sūrius gamina pieninė, kur eksportuoja, kaip perdirba atliekas. Nustebino tai, kad atliekų nebelieka,viskas panaudojama įmonės darbo tikslams.

Buvome pavaišinti gardžiais sūreliais Už viską nuoširdžiai dėkojame įmonės darbuotojams. Kelionę tęsėme Rambyno regioniniame parke. Skaičiavome pušų viršūnėse pasislėpusius gandrų lizdus,Bitėnų kapinaitėse tylos minute pagerbėme kultūros veikėjų M. Jankaus.Vydūno atminimą. Aplankėme M.Jankaus muziejų. Išgirdome muziejaus darbuotojos įdomų  pasakojimą apie spaustuvinko veiklą. Įveikę Rambyno kalno aukštį, prie aukuro prisiminėme kalno istoriją.

Tolesnis kelias vedė į Nemuno deltos regioninį parką, Pavasario šaukliai - paukščiai “pakvietė” mus į Ventę. Nors Kuršių marios buvo audringos, tačiau ekspozicijoje  sklindantys paukčių balsai sušildė mūsų kūnus ir sielas.Atsinaujinusi aplinka patraukė dėmesį į stenduose esančią informaciją. Kurią perskaitę sužinojome  paukščių migracijos kelius,žiedavimo,reikšmę, ekrane matėme įvairius mus dominančius paukščius, sužinojome jų gyvenimo ypatumus.

Patirti įspūdžiai, suteikta informacija, tikimės, ilgai išliks mūsų atmintyse.

 Pažinkime keliaudami būrelio vadovė H. Šporienė