Gegužės 22 d. Lomių kaimo priešmokyklinės grupės mokiniai su savo mokytoja vyko į pažintinę kelionę.

Vaikai aplankė Tauragės krašto muziejų ir B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Pasisėmę istorinių ir literatūrinių žinių patraukė pasigrožėt upe Jūra ir išbandyt savo jėgas treniruoklių aikštėje.

 Į mokyklą mažieji  grįžo su pakilia nuotaika ir gerais įspūdžiais.

Priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja R. Tverijonienė

 

 

Gegužės 25 dieną ketvirtokai su antrokais naktį praleido mokykloje. Tai jau tradicija tapusi mokslo metų pabaigos šventė! Ketvirtokams tai ir pradinio ugdymo etapo užbaigimas. Su gimtadienių šventimu, žaidimų, įvairiausių įdomių dalykėlių veikimu, ledais, juoku, linksmų istorijų prisiminimais ir kt. Svajonėms išsipildyti naktį drauge su mamytėmis Sandra ir Jurgita paleidome dangaus žibintą.

Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams už pasitikėjimą ir pagalbą pildant mūsų visų mažas svajones!

                                                                                                                                                                                                             Mokytoja Lolita

 

Savaitgalį startavo tradicinis pėsčiųjų sveikatingumo žygis „Pažinkime Lomių kraštą, jo praeitį keliaudami“. Renginys – vienas iš bendro mokyklos ir kaimo bendruomenės 2017 metais įgyvendinamos programos „Sveikas žmogus – sveika šeima, sveika valstybė-5“ veiklų.

Organizatorių sudarytas maršrutas vedė per Lomius, Uosviečio, Vėžalaukio kaimus. Gausus dalyvių būrys džiaugėsi sužaliavusia ir sušilusia gamta. Sustodami trumpam poilsiui klausėsi kraštotyrininkės mokytojos senjorės Elenos Bazinienės pasakojimų apie lankomo kaimo praeitį, iš ten kilusius žymesnius kraštiečius, stengėsi įsidėmėti senuosius vietovardžius.

Valandėlė Uosviečio kaimo pakraštyje buvo skirta netoliese žuvusio, Lomių krašte užaugusio partizano Vytauto Dautaro „Žaibo“ (1933 – 1952) atminimui. Mokytoja atskleidė liūdną devyniolikmečio jaunuolio gyvenimo istoriją.

Žygis pėsčiomis stačiais Agluonos krantais visai nenuvargino žygeivių, ėjimas kliūčių ruožais žygį darė įdomesnį. Stačiu Vėžakalniu įkopus į Vėžalaukio kaimo teritoriją, prieš akis atsivėrė nuostabus, beveik išnykusio kaimo vaizdas – geltonos pievų platumos, tvarkingai apsėtos dirvos, bičių avilių eilės ir lauko vidury tarsi sargybiniai dunksantys trys galiūnai ąžuolai. Čia pat išvydome savo kuklų vandenėlį srovenantį kanalizuotą Vėžupį, apipintą pasakojimais apie čia kažkada knibždėte knibždėjusias vėžių kolonijas. Žygeiviai nė nepajuto, kaip priartėjo prie Vėžalaukio kaimo įžymybės – senojo Agluonos ąžuolo – gamtos paminklo, saugomo valstybės. Šis iš tolo matomas paminklas stebino aukščiu. Kamieno apimtis siekia septynis metrus.

 Labiausiai pajutę nuovargį žygeiviai ėjo prie galiūno ir priglaudę rankas prie kamieno sėmėsi jėgų. Pasidžiaugę tokiu gamtos milžinu, pėstieji būreliais pamažu suko atgal į Uosviečio kaimo kelią, kuris vedė į finišo tiesiąją.

Prie mokyklos visų jau laukė šeimininkė Rita su gardžiuoju Lomių skanėstu cimecu, sultimis ir arbata.

Kad jaunieji žygio dalyviai geriau į atmintį „įsidėtų“ išgirstus krašto praeities faktus, buvo surengta viktorina. Teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti padėkomis ir prizais.

Arti šešiasdešimties žygio dalyvių pėsčiomis sukorė  devynis kilometrus, susipažino su šio unikalaus krašto praeitimi, pasisėmė sveikatos, grūdino ištvermę, bendravo. Tokiam žygiui amžius – ne riba.  Jauniausiajam dalyviui buvo dveji, vyriausiajai  – aštuoniasdešimt šešeri!

 Neringa Orentienė, Lomių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui.

Nuotrauka Lolitos Užkurienės

                         

                            Vykdydami sveikatos projektą ,,Sveikas žmogus – sveika šeima, sveika valstybė – 5“, gegužės 24 d. sukvietėme šeimas į Lomių pagrindinės mokyklos stadioną, į sporto šventę ,,Aš, tėtis ir mama – sportuoja visa šeima“. Šventę įspūdingai pradėjo laivu atplaukę piratai. Jie mankšta išjudino visus mokinius, mokytojus ir tėvelius. Skambėjo priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokinių dainos. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Saulius Kasperavičius. Trumpai apie šventės eigą supažindino kūno kultūros mokytoja Vida Šetkuvienė. Pirmiausia buvo išrinktos 3 mišrios – mokinių, mokytojų, mamų komandos. Beje, varžybose dalyvavo ir vienintelis tėvelis – Juozas Jukna! Judriosios estafetės visiems pakėlė nuotaiką. Vėliau tarp komandų vyko kvadrato varžybos. Nustebinti buvo visi, nes kvadratą reikėjo žaisti ne su įprastu kamuoliu, bet su dideliu guminiu kamuoliu. Nugalėtojais tapo visi sportavusieji! Po varžybų visi šventės dalyviai galėjo atsigaivinti skaniais šaltibarščiais su bulvėmis, kuriuos pagamino šauniosios šeimininkės: Ona Vitkienė, Edita Lelienė ir Birutė Juknienė. Kiekvienas galėjo pasigėrėti mokinių kūrybiniais darbais.

                          Šventės pabaigoje šeimoms buvo įteiktos padėkos. Dėkojame šventės rėmėjai Izabelės ir Dominykos močiutei Onai Barčienei, už bendradarbiavimą Lomių kultūros namų vadovei Ramunei Petravičiūtei-Kinderienei ir visiems dalyviams ir sirgaliams, visiems padėjusiems organizuoti šią gražią šventę.

                          Šiuo renginiu siekėme sudominti šeimas fiziniu ugdymu ir sportu bei propaguoti sveiką gyvenseną. Siekėme, kad vaikas augtų stiprus ir linksmas, o tėveliai sportuodami bendrautų su vaikais ir mokytojais. Tai suteikė ne tik daug teigiamų emocijų, bet ir galimybę pažinti save, pajusti komandinę dvasią, sporto teikiamą naudą.                               

                                                                                                                                                                                                           Neringa Orentienė

                                                                                                                                                                                         

                 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Gegužės 12 d. Tauragės Kovų ir kančių istorijos muziejuje vyko integruota pamoka ,,Tauragė – praeitis ir dabartis“ 5-8 klasių mokiniams. Mokiniai turėjo galimybę aplankyti sovietmečio pradžią Lietuvoje primenančią NKVD būstinę su karceriu, tardymo kamerą, partizanų bunkerį, nusikelti į gūdžius istorinius laikus. Muziejuje eksponuojami partizanų naudoti daiktai: krosnelė, radijo imtuvas, ginklai ir kiti daiktai. Mokiniai pajuto mūsų tėvų, protėvių, kovojusių už Lietuvos laisvę, patirtus išgyvenimus.

Po to mokiniai su mokytojomis H. Šporiene ir L. Verpečinskiene apsilankė Tauragės krašto muziejuje.  Mokiniai galėjo stebėti Alytaus profesionalių dailininkų kūrybos darbų parodą ,,Vizualus menas Alytus 2017“. Viename iš pilies bokštų stebėjo eksponuojamus archeologinius radinius iš Vėluikių senkapio. Piliakalnių įrengimas buvo demonstruojamas naudojant pirmąją Lietuvoje papildytos realybės interaktyvią smėlio dėžę. Vaikai patys galėjo piliakalnius statyti, kasti kanalus, pilti pylimus naudodami kinetinį smėlį.

Susipažinę su Tauragės praeitimi, nuvykome pasigėrėti ir pasidžiaugti Jūros upės pakrante. Pasportavę ir papietavę prie Jūros upės, kupini istorinių žinių grįžome namo.