Rugsėjo 4 d. mokykloje vyko tradicinė sporto šventė. Kadangi gamta pašykštėjo gero oro, sportavome sporto salėje ir mokyklos koridoriuje. Mažieji mokinukai dalyvavo įvairiose estafetėse, o vyresnieji - žaidė kvadratą, stalo tenisą. Šventė buvo smagi.

 

 

Rugsėjo 1-oji prasidėjo šventine eisena į Lomių kultūros namus. Pirmokams pasus įteikė  ir visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorius S. Kasperavičius. Sėkmės pirmokams  linkėjo ne tik būsimoji jų mokytoja L. Užkurienė, bet ir dešimtokai, Seimo narės A. Norkienės padėjėja S Valinčienė, Tauragės r. savivaldybės tarybos narys K. Petkus. 

Šakviečio priešmokyklinės grupės mokinukų pasveikinti atvyko Mažonų seniūnijos seniūnas J. Samoška, Tauragės r. savivaldybės narys K. Petkus, Šakviečio seniūnaitė ir Šakviečio k. bendruomenės pirmininkė R. Pudževelienė.

Visiems linkime stiprybės ilgoje ir įdomioje mokslo kelionėje!

Birželio 5 dieną startavo aštuntoji Lomių vaikų vasaros poilsio stovykla ,,SVAJONĖ"!!!

 

IKI KITOS VASAROS,

 

MIELA

 

,,SVAJONE"!

 

KIEK DAUG PASAULIO PAMAČIAU,

KIEK DAUG KELIŲ NUKELIAVAU...

 

Dėkojame vadovėms - Lolitai, Editai ir Neringai už įdomias ekskursijas ir rūpestį, dėkojame autobuso vairuotojui Egidijui už kantrybę, dėkojame tėveliams, kad jie augina tokius nuostabius vaikus!

 

Svajonių pildymosi metas

                  Lomių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai net dvi savaites stovyklavo dieninėje stovykloje „Svajonė-8“. Svajones gaudėme intensyviai keliaudami po Lietuvą, atrasdami neįtikėtinų vietų, dainuodami ir draugaudami!

                  Daug dėmesio skyrėme piliakalniams - seniausiems mūsų šalies istorijos ir gamtos liudytojams. Įkopėme į Sudargo, Karšuvos, Kudinų, Bilionių ir Indijos piliakalnius. Pasižvalgėme nuo Šiaulės ir Aukštagirės apžvalgos bokštų. Užkopėme ir į aukščiausiąją Žemaitijos kalvą – Medvėgalį. Piliakalnius bandėme pilti interaktyvioje smėlio dėžėje, kuri akimirksniu tapo vaikų favorite! Tauragės krašto muziejuje ir jo skyriuose išbandėme ir interaktyvius akinius, pabuvojome NKVD būstinėje, iš arčiau pamatėme partizanų bunkerį, pabandėme tapti archeologais. Paminėjome skaudžią tremties istoriją dalyvaudami pilietinėje iniciatyvoje „Palikti namai“.

                     Vieną dieną skyrėme pažinčiai su Kaunu. Pradėjome nuo seniausiojo miesto istorinio objekto - Kauno pilies. Išgirdome įdomių istorijų, žaidėme senuosius lietuvių žaidimus. Lankėmės Istorinėje Prezidentūroje, esančioje Kauno senamiestyje. Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje vaikai prisiminė pagrindinius Lietuvos valstybės simbolius, jų atsiradimo istoriją ir reikšmę. Pakartojo, kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui. Vaikus labai įtraukė įdomios praktinės užduotys – sudėlioti tautiškos giesmės dėlionę, žaisti edukacinius žaidimus. Tikimės, kad mūsų vaikai užaugs dori ir atsakingi Lietuvos piliečiai. Kelionės pabaigai funikulieriumi linksmai pasikėlėme į Žaliakalnio apžvalgos aikštelę ir iš ten gėrėjomės Nemuno vingiu ir nuostabia Kauno panorama!

                   Lankėmės Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose, kur augo Nepriklausomybės akto signataras, tautinio atgimimo veikėjas. Piešiniais bandėme perteikti tai, ką pamatėme, pajutome, sužinojome.

                 Kultūringo elgesio ir dvaro manierų mokėmės Gelgaudiškio bei Paežerio dvaruose. Šilutės Hugo Šojaus dvare ne tik susipažinome su knygos ir spaudos istorija, bet ir patys gaminome popierių, rašėme ant vaškinių, molinių, grifelinių lentelių, spausdinome rankine spausdinimo mašina.

                   Panemunių regioniniame parke mokėmės skaityti gamtos knygą, žerglėmis matavome medžių skersmenį, susipažinome su daugybe augalų rūšių bei gyvenimu prie Nemuno. Tytuvėnų regioniniame parke pasivaikščiojome Akmenų rūžos pažintiniu taku, pamatėme įspūdingus riedulius, ledynui traukiantis susiformavusį akmenų ir molio bei smėlio pylimą. Taip pat apžiūrėjome Miško muziejų su gausybe miško gyventojų, susipažinome su nakties klajūnų-šikšnosparnių gyvenimu.

                  Visą stovyklos laiką netilo dainos, juokas. Su gražiausiais įspūdžiais išsiskirstėme gaudyti naujų svajonių ir laukti jų išsipildymo meto!

Mokytoja Lolita

 

9 DIENA

 

 

8 DIENA

 

7 DIENA

 

6 DIENA!

 

SVAJONĖSE yra jėga!

SVAJONĖS į padanges kelia!

SVAJONĖS skrenda su daina,

SĖKMĖ TELYDI MŪSŲ KELIĄ!

 

5 DIENA

STOVYKLA ĮGAUNA PAGREITĮ!

 

 

 4 DIENA


 

3 DIENA

 

 

2 DIENA

 

 

 

1 DIENA

 

 

 

 

 

Šiemet, pirmus metus, startavo ilgai laukta penktų-devintų klasių mokinių vasaros stovykla „Svajonė-8”. Savo svajonę „užrakinę” balionuose, priėmę stovyklautojo priesaiką, paruošę grupių (jų buvo dvi: „Diena“ ir „Naktis“) emblemas, sugalvoję šūkį išsiruošėme įgyvendinti savo tikslus: keliauti sužinoti, pažinti, matyti, girdėti, kurti, žaisti, draugauti.

Pirmoji stotelė - Raseiniai. Aplankėme Raseinių krašto istorijos muziejų. Dalyvavome edukacinėje programoje „Raseinių kalėjimas Nr. 9“, pajautėme 1940-1952 m. įvykių žiaurumo apraiškas. Tolesnis kelias vedė į Jūkainių pažintinį taką. Traukėme 3,5 km mediniu takeliu, šalia, kurio stovėjo skulptūros su įvairiomis mitologinėmis būtybėmis. Apžiūrėję Jūkainių dvarvietę, nusileidome iki atokvėpio vietos su žaidimo aikštele. Papramogavę, tęsėme kelionę toliau link Molavėnų piliakalnių. Tai išskirtinio kultūros paveldo objektas. Čia ir prisiminėme, kad šie metai, tai piliakalnių metai, o Molavėnų piliakalniai, manoma, mena net Pilėnų gyventojų kovas, atrastos iškasenos datuoja I-II tūkst. pradžią.

Antroji stotelė - Klaipėda. Jau prieš aštuonias, nekantriai, nežinodami, kokie darbai mūsų laukia, lūkuriavome prie „Išmaniosios mokyklos”. O laukti buvo tikrai verta. Susipažinę su robotikos naujovėmis pradėjome konstruoti. Mūsų sukuri robotai rungtyniavo tarpusavyje. Nugalėjus draugystei išskubėjome prie prieplaukos ieškote laivo „Venuss”, kuriuo išplaukėme apžvelgti kruizinių laivų terminalo teritoriją. Sužinojome, kokie terminai, kokius krovinius priima, kuo svarbus uostas Klaipėdos miestui. Jūros bangų mūšų stebėjome nuvykę prie Melnragės molo, ten „pasitikome” ir keleivinį laivą iš Švedijos. Džiugių emocijų suteikė krantinėje besitaškančios bangos, šaltokas jūros vanduo. Džiugių emocijų laviną tęsėme Dinozaurų parke.

Trečioji stovyklautojų stotelė - Skaudvilė. Aplankėme Karšuvos archeologinių paminklų kompleksą, Ančios atodangą. Džiaugiamės, kad galėjome apsilankyti UAB „Ryšininkas”, kur pamatėme, kaip yra gaminamos priemonės reikalingos elektros tinklams tiesti. Išklausėme bendrovės direktoriaus J. Bakšio pasakojimą apie darbuotojų profesijas, pelną ir sunkumus. Skaudvilės krašto muziejus mums leido pasijusti archeologais. Atlikome kasinėjimo darbus, ieškojome „palaidotų“ daiktų, pajautėme, kiek archeologo darbe reikalingas atsakingumas, kruopštumas. D. Poškos muziejuje prisilietėme prie “Baublių” istorijos, rašytojo darbų.

Ketvirtoji stotelė - Molėtai. Apsilankėme turizmo informacijos centre, kur virtualių realybės šalmų pagalba „nukeliavome“ į Molėtų istorijos praeitį, o su dabartimi susipažinome vaikščiodami su gide Molėtų gatvėmis. Neišdildomą įspūdį paliko skulptūrų parkas, ežerų grožis ir gausumas. Įveikę 36 m. Mindūnų apžvalgos bokštą, grožėjomės Labanoro regioninio parko kraštovaizdžiu. Tradicinių amatų centre „Meniškas kaimas“ dalyvavome edukacinėje programoje „Molio Motiejukas”. Kiekvienas pasigaminome po gaminį iš molio, kurio galėjome pradžiuginti savo namiškius. Observatorijoje susipažinome su didžiausiu Lietuvoje teleskopu, stebėjome filmą apie Visatos įvairovę, pamatėme, koks „taškelis” Visatoje yra žmogus. Etnokosmologijos muziejuje pažvelgėme į dangų pro teleskopą. Matėme Jupiterio, Saturno planetas, žvaigždes, tai buvo nuostabu ir neįtikėtina.

Stovyklos laikas baigėsi, patirti įspūdžiai, tikimės, nepamirštami. Svajonės nesibaigiančios, manome, kitais metais vėl susitiksime.

Mokytojos: Herta ir Liuba

 

Mes paliekam Tave, Mokykla,
Mes išeinam į didelį kelią.
Paskutinė praeis pamoka,
Nuskambės paskutinis varpelis.

Apipintas alyvų žiedais
Suvirpės pirmokėlio rankelėj,
Tas skambutis mus kvietęs kadais
Į mokyklą iš glėbio Tėvelių.

Spaudžia gomurį, daužos širdis —
Patikėti negalim…
Nejaugi Mes tokie dideli ir tvirti?
Tarsi miškas — mes medžiai suaugę.

Gegužės 30 d. Lomių kultūros namuose vyko Paskutinio skambučio šventė. Paskutinis skambutis skambėjo dešimtokams, kurie paliks mūsų mokyklą ir ketvirtokams, kurie atsisveikino su savo pradinių klasių mokytoja Lolita. Akimirkos iš šios šventės.

 

 

Iškilminga mokyklos bendruomenės eisena į kultūros namus

 Šventėje skambėjo dainos apie vaikystę

Šventės vedančiosios - Simona, Aistė ir Samanta sveikina dešimtokus

Klasės auklėtoja Irina Kasperavičienė dėkoja savo auklėtiniams už nuoširdumą, paprastumą ir linki jiems gero skrydžio

Visiems mokytojams dešimtokai įteikė nominacijas

Pirmokų sveikinimas

Pirmokai pravedė technologijų pamoką - mokė iš popieriaus lankstyti lėktuvėlius

Devintokų linksmas pasveikinimas

Dešimtos klasės mokinių tėvų vardu mokyklos mokytojams dėkoja Virginija Kirsnienė

Ketvirtokų mokytoja Lolita Užkurienė atsisveikina su savo auklėtiniais ir įteikia dovanėles

Ketvirtos klasės mokytojai dėkoja Elenos mama Sandra Triukaitė -  Valinčienė