Tris dienas stovykloje „Svajonė 9“ 5-10kl. mokiniai pildė savo svajones ,daugelis galėjo suprasti, kad svajonės tikrai gali išsipildyti.

Pirmąją dieną stovyklavome Šilutės rajone. Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centre mus pasitiko kaimo muzikantai, aplankėme kaimo muziejų, dalyvavome edukacinėje programoje “Pynimas iš šiaudelių“ ,Tolesnis kelias nuvedė į Rusnės salą, ten gidė Iveta Ambrulaitienė supažindino su salos ypatumais , gražiausiomis vietovėmis , mokiniai atsakinėjo į klausimus , pelnė įvairius prizus. Aplankę salą, skubėjome į Kintų Vydūno kultūros centrą, prisilietėme prie rašytojo gyvenimo , dalyvavome edukacinėje programoje, stebėjome animacinį filmuką, pagal Vydūno sukurtą istoriją, Vakare stabtelėjome Kebelių pirtelėje, kur išsipildė visų stovyklautojų svajonė - žaisti dažasvydį.

Antrąją stovyklos dieną praleidome susipažindami su gimtojo krašto kultūra ir gamta. Ančios slėnyje ,savo sodyboje, mokytojas V.Šaulys papasakojo mums apie bičių gyvenimo paslaptis. Kartu dalyvavusi jo šimtametė mama mums leido“ įeiti „ į bitučių namelį-avilį, kur jos globojamos bitės jautiesi saugiai, šiltai ir visai nesiblaškė ,nors tiek daug stebėtojų buvo šalia. Pasigrožėję nuostabia gamta ir bitynu sėdome prie stalo gaminti žvakes. Turime kuo pasidžiaugti – brangios mums jos, nes pagamintos savomis rankomis .Po darbų sukome prie pramogų. A. Šaulys virtualių realybės akininių pagalba mus“ nukėlė“ į kalnų viršūnes ,miestų namų aukštybes, virtuvės pramogas. Daug teigiamų emocijų ir baimės teko patiri senojo kaimo pirkioje.

Nedrąsiai ,pirmąkart, pravėrėme Tauragės kabelinės televizijos pastato duris. Klausėme direktoriaus V.Liorančo pasakojimą apie TV reikšmę žmogaus gyvenime, darbo ypatumus. Direktorius ir žurnalistė Rūta mums leido pasijausti tikrais studijos svečiais ir pakvietė pokalbiui. Buvo nejauku ,strigo mintys, mažai pateikėme informacijos, bet buvo labai įdomu matyti save TV eteryje.

Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre vėl darbavomės. Vėlėme vilną, susipažinome su vilnos paruošimo darbui būdais. Visi apvėlėme po muilą , kurį galėsime panaudoti buityje. Vakarojome Pagramančio regioninio parko teritorijoje, kūrėme laužą, kepėme dešreles , žaidėme.

Paskutinę stovyklos dieną praleidome Kernavėje (pirmoji Lietuvos sostinė) ir Rumšiškėse. Lankėmės H. Orakausko galerijoje. Dalyvavome edukacinėje programoje“ Skulptūra gyvai“ Kopėme į gražiausius Lietuvoje Kernavės piliakalnius. Rumšiškėse statėme namą. Kiekvienas turėjome galimybę pajusti medžio svorį, svarbą, statybos paslaptis. (edukacinė programa „Pastatyk namą“)

Baigus statybas sėdome į vežimą tempiamą gražaus žirgo ir leidomės kelionėn po didžiausią Lietuvoje liaudies buities muziejų.

Susėdę prie vakarienės stalo, džiaugsmingai aptarėme patirtus įspūdžius.

Dėkojame visiems padėjusiems įgyvendinti mūsų svajones.

Stovyklos vadovė Herta Šporienė

 

 

 

Mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai su direktoriumi S. Kasperavičiumi ir pavaduotoja E. Leliene vyko į Elvyravos pagrindinę mokyklą, į sporto varžybas. Ne tik sportavome, bet ir labiau pažinome Kelmės kraštą. Aplankėme Tytuvėnų apžvalgos bokštą, Akmenų rūžos pažintinį taką, išsimaudėme Tytuvėnų ežere.

Išvykos akimirkos:

su 

 

  

       5-10 klasių mokiniai vyko į mokomąją- pažintinę ekskursiją po Rygos miestą. Kelionėje aptarėme valstybės istorinius- geografinius ypatumus , ekonominius rodiklius. Aplankėme vienintelį Baltijos šalyse esantį automobilių muziejų, didžiausią zoologijos sodą, iš bokšto apžvelgėme Rygos panoramą, Vaikščiojome Rygos senamiesčio gatvėmis, grožėjomės didingais gotikos statiniais, Laisvės statula, klausėmės kalbančių latvių, ieškojome kalbos giminystės ryšių.

Tai, kas matyta ir patirta ,tikimės, ilgai išliks atmintyje.

                                                                                                             Klasių auklėtojos: Irina, Herta ,Edita.

                                                                                

 

       Būrelio „Pažinkime keliaudami“ nariai pirmadienį į būrelį rinkosi neįprastu laiku- 18 val.- naktį praleisti mokykloje.

Aptarėme būrelio darbą, sukūrėme naktinės veiklos grafiką.

Mokiniai susiskirstė į komandas, sugalvojo komandos pavadinimą, prisistatė.

Vėliau keliavome į lauką, žaidėme įvairius judrius žaidimus, aptarėme vakaro orus, kūrėme laužą, valgėme vakarienę.

Grįžus į klasę atlikome kūrybines užduotis, šokome, rungtyniavome estafetėse ,patyrėme daug teigiamų emocijų .Pažiūrėję įdomų siaubo ir fantastinį filmą, vidurnaktyje, leidomės ieškoti lobio.

Skaitėme knygas , draugams pasakojome paskaitytas istorijas. Kai laikrodžio rodyklė perkopė 3val.,buvo sunkiausia,nes prasidėjo miego režimas, o įspūdžiai dar neaptarti, emocijos liejasi.....

                                                                                                                                                Būrelio vadovė Herta Šporienė

 

           Mokslo metų paskutinę dieną pirmokai ir trečiokai surengėme iškylą. Pirmokė Onutė pakvietė klasiokus į svečius, į namelį medyje! Su daina linksmai žengėme draugės namų link. Nekantraudami užkopėme į namelį ir pasijutome kaip tikri pasakų herojai! Vėliau Onutė pakvietė atsigaivinti šaltu, mamos paruoštu gėrimu ir pasivaišinti. Po to supažindino vaikus su savo net 4 naujaisiais augintiniais, leido draugams šuniukus paglostyti ir rūpestingai grąžino juos į vietą.

Padėkoję Onutei ir palinkėję vieni kitiems linksmos bei įdomios vasaros, draugiškai užbaigėme mokslo metus!

                                                                                          Mokytoja Lolita